ISSF World Cup Rifle / Pistol / Shotgun · Baku, AZE 01 May - 12 May 2024

ISSF World Cup Rifle / Pistol / Shotgun · Baku, AZE 01 May - 12 May 2024

Utazó versenyzők névsora: Dénes Eszter, Fábián Sára, Hammerl Soma Richárd, Lovász Dorina, Major Veronika, Mészáros Eszter, Pekler Zalán, Péni István

Saturday 11. May

Hammerl Soma 587 körrel a 11., míg Péni István 586 körrel a 12. helyen végzett az 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámban a sportlövők bakui világkupaversenyén. A döntőhöz legalább 588 kört kellett teljesíteni. A harmadik magyar, Pekler Zalán 584 körrel 23. lett a 64 fős mezőnyben.

A számot végül a kínai Liu Jü-kun nyerte meg, aki pár nappal ezelőtti világcsúcsát múlta felül. Az új döntős világrekord 468.9 kör.

MAJOR Veronika HUN

Major Veronika 22 találattal az ötödik helyen végzett a nők 25 méter pisztoly számában a sportlövők bakui világkupaversenyén. A győzelmet a dél-koreai Kim Jedzsi szerezte meg 42 találatos világrekorddal.

Győrik Csaba tanítványa kiválóan lőtt az alapversenyben, és 586 körös teljesítménnyel harmadikként került a nyolcas fináléba.

Elimination
MESZAROS Eszter HUN
Kneeling 96, 99 = 195
Prone     97, 98 = 195
Standing 96, 96 = 192 = 582

Thursday 09. May

Péni István 418.9 körrel a hatodik helyen végzett a férfiak 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámában a sportlövők bakui világkupaversenyén. Kissné Oroszi Edit tanítványa a térdelő és a fekvő testhelyzet után is a hatodik helyen állt, és az álló részben sem tudott előrelépni. A kínai Li Jü-kun 467.3 körös döntős világrekorddal győzött.

A nők 25 méter pisztoly számában Major Veronika kiválóan lőtt, és 586 körrel (pont: 290, gyors: 296) harmadikként jutott a pénteki nyolcas fináléba, ahol rajta kívül 2-2 német és dél-koreai, valamint 1-1 osztrák, spanyol és iráni versenyző indul. A döntőhöz legalább 583 kört kellett lőni. Fábián Sára Ráhel 581 körrel a 16. helyen végzett.

Wednesday 08. May

Mészáros Eszter nagyszerű, 591 körös teljesítménnyel a 13. helyen végzett a nők 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámában a sportlövők bakui világkupaversenyén. Szucsák Mátyás tanítványa kiválóan lőtt a térdelőben és az állóban is, előbbiben 199, utóbbiban 196 kört teljesített. Csakúgy, mint a fekvőben (196). A mezőny erősségét mutatja, hogy heten is 591 kört értek el, és csak a kevesebb belső tízesen múlott, hogy Mészáros Eszter nem került a nyolcas fináléba. Eredménye országos csúcsbeállítás.

13. MESZAROS Eszter HUN
Kneeling  99, 100 = 199
Prone     100,  96 = 196
Standing   98, 98 = 196 = 591

Péni István 592 körös teljesítménnyel az ötödik helyen jutott a nyolcas döntőbe az 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámban a sportlövők bakui világkupaversenyén. Kissné Oroszi Edit tanítványa mindhárom testhelyzetben nagyszerűen lőtt, térdelve 198 körig jutott, a fekvőben hibátlan, 200 körös teljesítményt ért el, az állóban 194 körrel fejezte be. A fináléba még két kínai, továbbá 1-1 finn, osztrák, horvát, cseh és francia versenyző jutott. A döntőt holnap rendezik magyar idő szerint 9 óra 15 perctől.

A másik két magyar visszafogottabban szerepelt: Hammerl Soma 26. lett 585 körrel, míg Pekler Zalán 42. 583 körrel a 65 fős mezőnyben.