12:00
Final 50m Rifle 3 Positions Women Junior (Watch live at 11:55)

1. Mészáros Eszter 458,6
4. Bajos Gitta 430,6

Mészáros Eszter aranyérmes lett, míg Bajos Gitta a negyedik helyen végzett a junior lány puska 3x40 lövéses összetett számában az eszéki sportlövő Európa-bajnokságon Az alapversenyben mindketten 1164 kört teljesítettek, Bajos a második helyen, Mészáros harmadikként jutott a nyolcas döntőbe.

A fináléban 3x15 lövésre került sor. Szucsák László tanítványa a térdelő sorozat után 152.2 körrel a második helyen állt, sőt az első öt fekvő testhelyzetben leadott lövés után már az élre állt (203.9). A tokiói olimpiai kvótás magyar versenyző az álló sorozat előtt már 2.1 körrel is vezetett (308.5), ám Helena Arias Casals nem akart lemondani az aranyéremről. Ráadásul a spanyol nagyszerűen lőtte az állót és az utolsó öt lövés előtt nyolc tizedes előnyre tett szert. Mészáros Eszter azonban jobban koncentrált a végén, a 44. lövés után már egy tizeddel fordított, majd utolsóra elég volt a 9.7 kör is, ugyanis a spanyol elrontotta a lövését (7.6). Szucsák László tanítványa végül 458.6 körös egyéni csúccsal győzött, a spanyol Helena Arias Casals 456.4 körrel lett a második. Bajos Gitta sokáig a hatodik helyen állt, aztán jött előre, és végül a negyedik helyen zárt 430.6 körrel.

Mészáros Eszter: "Most már nyertem minden színű éremből egyet az eszéki Eb-n, hiszen a légpuska ezüstje és a 10 méter csapatverseny bronza után megvan az aranyérem is. Reméltem itt is az érmet. Az alapversenyben valamennyi testhelyzetben maradt pár kör. A döntőben a fekvőtől féltem, de az nagyon jól sikerült. A térdelő gyengébb lett, mint szerettem volna, az állón is dolgozunk még. Picit izgultam az utolsó lövés előtt, de összejött, amit nagyon szerettünk volna.

Szucsák László edző: "A spanyol rivális nagyon jól lőtt, az állóban különösen. A 458.6 kör remek eredmény, de azon dolgozunk, hogy Eszter Tokióra, az olimpiára tudjon 460 és 461 között lőni. Az alapverseny eredményét (1164) az időjárás, a szél is befolyásolta, de most ennyi is bőven elég volt a döntőhöz. A finálé előtt csak annyit mondtam neki, hogy senki sem jobb nála, meg lehet nyerni a versenyt."

13:30 - 16:15