20. BOROS Laszlo HUN Stage1 89, 94 = 183
                                        Stage2 93, 90 = 183 = 366

2022.08.07.

10m Running Target Men

A Sike József, Boros László, Tasi Tamás összeállítású magyar csapat 1675 körrel ezüstérmes lett a 10 méter 30+30 lövéses versenyszámban  a futócéllövők világbajnokságán, a franciaországi Châteaurouxban. Az aranyérmet a svédek nyerték 1682 körrel, míg Finnország lett a bronzérmes 1672 körrel. Egyéniben medal match döntött az érmek sorsáról. A győzelmet a svéd Emil Martinsson szerezte meg, aki az aranymérkőzésen 8-6-ra verte meg az ukrán Ihor Kizemát. A harmadik helyen a lengyel Lukasz Czapla zárt. Ami a magyarok egyéni eredményét illeti: Sike József 567 körrel hatodik, Boros László 563 körrel kilencedik, míg az 545 körös Tasi Tamás a 22. pozícióban végzett.

Fast  95, 95, 93 = 283 = 568

Sike József 589 körrel a harmadik helyen végzett a 30+30 lövéses normál számban 50 méteren a futócéllövők világbajnokságán, a franciaországi Châteaurouxban. A győzelmet az ukrán Ihor Kizyma szerezte meg 591 körrel, míg a második helyen a svéd Emil Martinsson zárt 590 körrel. Sike Józsfnek különösen a 30 lassú rész sikerült kiválóan, amikor nem tudott hibázni, és 300 kört teljesített. A gyors részben 289 kört lőtt. Ami a másik két magyar indulót illeti: Tasi Tamás 577 körrel 9., míg Boros László 568 körrel 12. lett.