Futócéllövő Európa-bajnokság, Gyenesdiás

SIUS LIVE STREAM

Összes kép napok szerinti bontásban elérhető itt

All photos are available here.

2019.07.13-14. szombat-vasárnap

A 40 vegyes számmal folytatódott a futócéllövők 50 méteres Európa-bajnoksága, Gyenesdiáson. Szombaton az első 20 lövésre került sor. A nőknél Major Veronika 191 körrel (97, 94) vezet, négy körrel megelőzve a második német Daniela Vogelbachert.

Körtvélyessy Gabriella 184, Bedekovich Viktória 161 kört lőtt.

A férfiaknál a svéd Emil Martinsson áll az élen 199 körrel. A magyar versenyzők közül Tasi Tamás és Boros László 189-189, Sike József 186 kört lőtt.

Holnap a 40 vegyes második 20 lövésével fejeződik be a kontinensviadal.

Major Veronika: - Beérett a munka, amit a múlt héten beletettem és az a sok küzdelem és koncentráció, ami a 30+30 lövéses normálszám és a vegyes csapat versenye alatt jellemzett az előző három napban. Amikor fél tízkor a lőállásba léptem, szokatlanul hideg volt. A nagy koncentráció közben így is folyt rólam a víz. Remélem, hogy vasárnap is legalább ennyire pontosan tudok majd lőni, és akkor sporttörténelmi sikert érhetek el, hiszen korábban 50 méteren a nőknek nem rendeztek ebben a szakágban Európa-bajnokságot.

50m Futócél vegyes nő
 Európa-bajnok: Major Veronika:  380 Európa csúcs!

019.07.11. péntek

A vegyes csapatok versenyével folytatódott Gyenesdiáson az 50 méteres futócéllövő Európa-bajnokság, amelyben legjobb magyarként, a Körtvélyessy Gabriella, Tasi Tamás kettősünk végzett, méghozzá az előkelő 5. helyen.
Az alapversenyben a Lahdekorpi, Honcsarova finn-ukrán párossal holtversenyben 378 körrel a negyedik helyen végeztek a magyarok.
Következett a szétlövés, amelyben mindkét csapatból a két férfi lőtt, és ebben Lahdekorpi 19-17-re jobbnak bizonyult Tasi Tamásnál, így a magyaroké lett az ötödik hely.

A Major Veronika, Sike József magyar kettős 369 körrel a 8., míg a Bedekovich Viktória, Boros László párosunk a 13. helyen zárt 337 körrel.

A győzelmet az oroszok háziversenyében az egyes csapatuk, a Sztyepanova, Sztyepanov kettős nyerte meg Izmalkova és Azarenko előtt

4. a csapat: 1639 körrel

Megkezdődött a futócéllövők 50 méteres Európa-bajnoksága, amelyen 10 ország 59 versenyzője lép lőállásba. Amikor az olaszok elnyerték a kétévenkénti, tűzfegyveres és koronglövő, úgynevezett nagy Eb-t, akkor megállapodtak a magyar szövetséggel, hogy a futócéllövő szakág versenyeinek legyen Gyenesdiás a házigazdája.

A kontinensviadal megnyitójára július 9-én kedden, 18 órakor került sor, a helyszín a Bakonyerdő Zrt. által épített Természet Háza.

Július 10-én szerdán rendezik a 30+30 lövéses normál szám 30 lassú részét,
11-én csütörtökön a 30+30 lövéses normál szám 30 gyors részét, majd utána az eredményhirdetés következik,
12-én vegyes csapatszám, eredményhirdetés
13-án a 40 vegyes szám első fele
14-én a 40 vegyes szám második fele, eredményhirdetés.

A versenyek mindennap reggel 9-kor kezdődnek és folyamatosan zajlanak a férfiak, a nők, a junior fiúk és junior lányok részvételével. Csak a helyszínen, sorsolás alapján dől el, hogy ki mikor lő.

A magyar csapat:

Boros László, Sike József, Tasi Tamás (férfiak)
Bedekovich Viktória, Körtvélyessy Gabriella, Major Veronika (nők)
Haris Ferenc, Lengyel Márton, Nagy Richárd (junior fiúk)
Bangó Zsófia Lilla, Csányi Borbála, Nagy Viktória (junior lányok)

Magyarország a felnőtteknél és a junioroknál is 3-3 vegyes csapatot indít, de hogy ki-kivel lő párban, csak később, a normál versenyszám után dől el.