Gyászol a sportlövők világa

Elhunyt a szerb sportlövészet egyik kiemelkedő egyénisége, a mindössze 30 éves Bobana Velickovic-Momcilovic, akiért gyermeke június eleji születése után fellépett komplikációk után az orvosok hiába küzdöttek. Bobana Velickovic két olimpián vett részt (London, Rio) és a wroclawi EB-n aranyérmet nyert, Világbajnok és ötszörös Európa-bajnok, Világ Kupa győztes, a 2018. évi Győrben rendezett 10m EB-n egyéniben és csapatban is bronzérmes lett. Sokszor járt Magyarországon is, rendkívül szimpatikus, kiváló sportembert ismertünk meg személyében, aki előtt további eredményes pályafutás állt.
Bobana Velickovic halála alkalmából Nagy György, az MSSZ elnöke és Sinka László, az MSSZ
főtitkára a Szerb Sportlövő Szövetség elnökének küldött email üzenetben fejezte ki a magyar sportlövők családja részvétét és együttérzését.

(fotó: Antonio Ahel)