Ifjúsági Európa-bajnokság, a puskás csapatunk arany, a pisztolyos bronzérmet nyert

European Youth League Championship Final

European Youth League Championship website

Pictures

Images from the event will be availabe here.

A magyar puskacsapat arany-, a pisztolyos bronzérmes lett a II. Ifjúsági sportlövő Európa-bajnokságon a Fehér úti Nemzeti Lőtéren. Ebben a korosztályban vegyes csapatok versenyeztek mindkét szakágban az érmekért. A kvalifikációs versenyek után már a legjobb nyolc-nyolc együttes jutott el a budapesti kontinensviadalra. A puskásoknál a magyarok megnyerték négyes csoportjukat, miután legyőzték a svédeket, az észteket és az olaszokat is. Az aranymérkőzésen a magyar együttes Toma Réka, Tóth Anna, Rácz Áron, Kálmán Bálin összeállításban az ukránnal mérkőzött, és 84-76-ra győzött. De az aranyérmet természetesen megkapta Vintze Regina és Mlinkovics Máté is, akik a csoportmérkőzések során versenyeztek.

Ablonczy Orsolya, a magyar puskacsapat edzője: "Kiegyensúlyozottan lőttek a gyerekek. A svédeket és az észteket simán megverték. Az olaszok elleni mérkőzés nehezebb volt, de ezt is behúzták. Annyi taktikai lehetőségem volt, hogy a csoportmérkőzések során hat versenyzőt is kipróbálhattam. Vintze Regina és a 14 éves Mlinkovics Máté is elindult, aztán a döntőre az a négyes állt ki, amely az olaszok ellen győzött, vagyis Toma Réka, Tóth Anna, Rácz Áron és Kálmán Bálint. Az ukránok elleni finálé is szoros volt, de kijött a végére a tudásbeli különbség. A sportlövészet nem az a sportág, ahol előre meg lehet mondani, hogy ki lesz a győztes. Az éremben az Eb előtt is bíztam, az aranyérem ugyanakkor teljes boldogságot jelent."

A magyar pisztolycsapat csoportjában a szerbek és az ukránok legyőzése után az olaszoktól kikapott, és csoportmásodikként a bronzéremért lőhetett a spanyolokkal. A bronzcsata nagyon szoros küzdelmet hozott, 80-80 után szétlövésben 84-80-ra győzött a Jákó Miriam, Nagy Bálint, Fazekas Milla, Szalma Bence összeállítású magyar együttes. Vagyis a ráadásban mind a négyen nagyobbat lőttek ellenfelüknél. A dobogóra felállhat Ozsváth Réka és Szabó Barna Ádám is, akik a csoportmérkőzések során ugyancsak lőállásba léptek.

Veres Andrea, a magyar pisztolycsapat edzője: "Két győzelemmel kezdtük a csoportot, a szerbek és az ukránok legyőzése nagyon szép siker volt. Azt tudtuk, hogy az olaszok erősek, és ez sajnos, be is igazolódott. Talán kicsit megszeppenve versenyeztünk ellenük, és ez még éreztette hatását a bronzmérkőzésen is, ahol sokáig vezettek is a spanyolok. Az időkérés után azonban magukra találtak a fiatalok, és 80-80 után a szétlövésben mindegyik versenyző jobbat lőtt ellenfelénél, így 84-80 lett a vége. Mindig minden versenyen az aranyérmet célozzuk meg, de a bronz is nagyon szép teljesítmény. A verseny alatt én is taktikáztam, vagyis Jákó Miriam, Nagy Bálint, Fazekas Milla és Szalma Bence mellett Ozsváth Réka, valamint Szabó Barna Ádám is lehetőséget kapott.

Ifjúsági Európa-bajnokság, Budapest 2022.09.29-10.02.