Elhunyt Péter László

Szomorú szívvel tudatjuk, hogy Péter László BARÁTUNK ’’elment’’!

1946.05.22. – 2021.11.28.

A vidék egyik legjobb, kaposvári l. osztályú, „Arany koszorús” minősítésű, válogatott kerettag   sportlövője volt.

Az 1960-as évek elején, a kaposvári Táncsics M. gimnázium diákjaként ismerkedett meg a lövész sporttal. Példaképe Vermes Károly, aki akkoriban gimnazistaként „három ötössel” Kispuska 3x20 összetettben ifjúsági OB-t nyert.

Szorgalmának köszönhetően, Vadász János klubvezető támogatásával hamarosan az MHSZ Somogy Lövészklub igazolt versenyzője lett. Kezdetben a cseri úti lőtéren edzett és versenyzett kispuskával, majd a honvédség és a klubtagság társadalmi munkával épített Zalka Máté úti lőtéren ért el fényes sikereket 1963-1976-ig. Később a zaranyi lőtéren edzősködött és versenyzett:  NÖ., ST.PU.,KÖ. SPU. 60 fekvő, 3x20 és 3x40 összetett, LPU. 40. és 60 lövéses versenyszámokban, de esetenként, ha az egyesület érdekei megkívánták pisztolyos számokban is besegített. Pályafutása alatt a lövészklub elnevezése többször változott, de kitartása, sportszeretete, elkötelezettsége, egyre magasabb szintű eredmények elérésére segítették.  Nemzetközi versenyeken, Országos Bajnokságokon, MHSZ Országos Bajnokságokon, Országos Vidék Bajnokságokon, Kupa, Emlék, és egyéb versenyeken számtalan dobogós helyezést ért el. Említésre méltó, hogy az utolsó Nagyöbű sportpuska 3x40 összetett (1973) Magyar Bajnoka volt. Erőssége a térdelő testhelyzet, mely stílusában is tanítandó, eredményessége önálló versenyszámként is értékelendő volt, (pl. Szlovákiában bajnokságot nyert)

Fiatalon ismerkedett meg a jóga tanaival, becenevét. Jógi ekkor kapta. Kitűnő eredményeit köszönheti a jóga által megszerzett ismereteinek is, a statikus mozgást, a kitartást, a koncentráló képességet, önfegyelmet, légzéstechnikát, stb.

Válogatott versenyzőként a hazai versenyeken túl külföldön is helytállt egyéniben és csapat versenyben egyaránt. A volt szocialista tábor valamennyi országában „lőállásba állt”, de versenyzett Kubában és távol keleten is.

Katona éveit az ETI LK-nál töltötte, egyéni és csapat versenyszámokban is egyaránt jeleskedett.

Hosszú ideig edzősködött, szívesen adta át tudását a fiataloknak. Gyermekeit Zsuzsit és Balázst is sok szeretettel tanította, mindketten Arany jelvényes sportlövők voltak. Aktív versenyzőként még az 50-es éveiben is rajthoz állt, személyes példamutatással segítve az utánpótlás korúakat. Számtalan minősített ifjú lövő nevelkedett az irányítása alatt. Álmos Edit és Tápi Tamás a válogatottságig vitte, nemzetközi versenyeken dobogóra állhattak.

Kedves sporttársunk, emlékedet megőrizzük, mindig szeretettel gondolunk rád!