Lengyelország-Magyarország meccs

102-90-re győzött Magyarország a Lengyelország elleni sportlövő viadalon, Wroclawban. A válogatottak versenyének első félidejében a magyar puskáslövők 30-18-ra, míg a pisztolyosaink 25-23-ra bizonyultak jobbnak a házigazda együttesnél. Vagyis a szünetben tetemes volt a magyar válogatott előnye (55-41). A folytatásban a lengyelek rákapcsoltak, pisztolyosaik 32-16-ra legyőzték a magyarokat, a magyar puskások viszont ezúttal is nyertek. 31-17-es sikerük azt jelenti, hogy összesítésben 12 ponttal, 102-90-re a magyar válogatott győzött.

A szabályok szerint minden párban 6x10 lövést adtak le a versenyzők, és a 10-10 lövés eredményét hasonlították össze. Az a versenyző, aki nagyobbat lőtt, két pontot kapott, döntetlen esetén mindkét sportlövőnek 1-1 pont járt.

A 10 méter, légpuska első félidejében: Tomasz Bartnik-Péni István 4-8, Maciej Kowalewicz-Pekler Zalán 0-12, Natalia Kochanska-Bajos Gitta 2-10, Julia Piotrowska- Tarr Vivien 12-0 (18-30)

A második félidejében: Maciej Kowalewicz-Péni István 0-12, Tomasz Bartnik-Pekler Zalán 2-10, Julia Piotrowska-Bajos Gitta 8-4, Natalia Kochanska-Tarr Vivien 7-5 (17-31)

A 10 méter, légpisztoly első félidejében: Piotr Daniluk-Polgár János 7-5, Szymon Wojtyna- Szemán Dávid 10-2, Agnieszka Korejwo-Major Veronika 3-9, Natalia Król-Jákó Miriam 3-9 (23-25)

A második félidejében: Szymon Wojtyna-Polgár János 8-4, Piotr Daniluk-Szemán Dávid 7-5, Natalia Król-Major Veronika 8-4, Agnieszka Korejwo-Jákó Miriam 9-3 (32-16)

Wroclawban vasárnap 08.00-kor kezdődik a Lengyel-Magyar meccs 2. félidő!