Major Veronika ezüstérmes - ISSF WORLD CUP - KAIRÓ VK

25 méter női pisztoly

Major Veronika ezüstérmes lett a női 25 méter pisztoly versenyszámban a kairói sportlövő világkupán. A magyar versenyző az alapversenyben 580 kört lőtt (286 kört a 30 pontlövés során, 294 kört a 30 gyors részben), és az ötödik helyen jutott a nyolc közé. Az első négyes elődöntőben - ahol 5x5 lövésre került sor, és a 10.2 kör, illetve az afölötti eredmény ért találatot, és négy sorozat után esett ki az addig a negyedik helyen álló sportlövő - a 19 találatos görög Anna Korakaki mögött Major Veronika a második helyen zárt 18 találattal, és jutott az úgynevezett éremcsata küzdelmeibe. Itt aztán a 22 találatos francia Mathilde Lamolle mögött második lett a magyar versenyző 20 találattal, vagyis lőhetett az aranyéremért. Az első helyért zajló mérkőzésen 16 pontig kell eljutni a győztesnek, itt minimális különbséggel, 16-15-re a francia versenyző volt a jobb. Így Major Veronika nyakába az ezüstérmet akasztottak. Ez már a magyar küldöttség harmadik érme Kairóban, korábban a női puskacsapat szerzett aranyérmet a 10 méter, légpuskaszámban, majd Pekler Zalán lett második az 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámban.

Major Veronika: "Örülök, hogy sikerült éremmel zárni az év első világkupáját, habár a légpisztoly nem úgy sikerült, mint terveztem, éppen csak lecsúsztam a döntőről. A sportpisztoly pont részénél nagyon erős szél nehezítette a versenyt, de a gyors részben sikerült felhúzni az eredményt, amivel döntőbe kerültem. Nagyon örülök, hogy meg tudtam tapasztalni az új döntő körülményeit, így tudom, hogy ezentúl mikre kell majd jobban odafigyelnem."