Pekler Zalán első, Péni István második az indonéziai világkupaversenyen 50 m 3 testhelyzetben

2023.02.03.

50m Rifle 3 Positions Men

Pekler Zalán arany-, míg Péni István ezüstérmes lett a férfi puskások 50 méteres három testhelyzetű versenyszámában Jakartában (Indonéziában) a sportlövők világkupa-versenyében. Az alapversenyben Péni István 588 kört teljesített, és az első helyen kvalifikálta magát a nyolcas döntőbe, Pekler Zalán pedig 586 körrel másodikként. A fináléban is nagyszerűen lőttek a magyarok, Pekler Zalán 408.5 körrel az élen zárt, míg Péni István 405.1 körrel a második helyen végzett, így ők ketten lőhettek az aranyéremért a 16 pontig párharcban. Fölényüket mi sem jellemzi jobban, minthogy a harmadik lengyel Maciej Kowalewicz 402 körrel fejezte be a versenyt. Az aranymérkőzésen a két magyar csatájában Pekler Zalán kezdett jobban, de 2-0, 4-2, és 6-4 után is egyenlített Péni István, sőt 10-6-ra is elhúzott. Ekkor azonban újabb fordulat következett, mert Pekler Zalán nemcsak beérte honfitársát, de fordított, 14-10-es előnye után pedig már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. Pekler Zalán végül 17-11-re győzött az aranymérkőzésen Péni István ellen.

Ezzel megszületett a magyar küldöttség harmadik és negyedik érme, korábban Mészáros Eszter 10 méter légpuska egyéniben győzött, valamint a Mészáros Eszter, Péni István kettős is első lett a 10 méter légpuska vegyes csapat versenyszámban. A mini magyar küldöttség jelenleg három arany- és egy ezüstéremmel vezeti az éremtáblázatot.

Pekler Zalán: “Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült megnyernem karrierem első vilagkupa-aranyérmét, eddig ugyanis csak ezüstérmeim voltak. Nagyon nehéz körülmények között kellett versenyeznünk, 30 Celsius fokban, erős széllökések mellett. Azonban a külső körülményeket sikerült kizárnom és valószínűleg ez segíthetett a mostani sikerben. Örülök, hogy a 2023-as év egy ilyen szép sikerrel kezdődött számomra, és már nagyon várom az év további megmérettetéseit. Az pedig külön nagy öröm, hogy az aranymeccset Istók (Péni István) ellen lőhettem, vagyis kettős magyar siker született.”

Péni István: “Örültem, hogy az aranyérem mellé egy ezüstöt is sikerült nyernem, ráadásul a harmadik számomban sem volt messze az érem. Tegnap nehéz körülmények között egy nagyon jó eredménnyel sikerült elsőként kvalifikálnom magam 50 méteren a döntőbe, ma meg külön öröm volt, hogy Zalánnal maradtunk állva a végéig. Azért utaztunk Jakartába, hogy értékes olimpiai és világranglista-pontokat gyűjtsünk, ezt úgy gondolom, sikerült teljesíteni, úgyhogy elégedetten utazom haza... mármint nem is haza, hanem egyből Németországba, ahol a Bundesliga döntőjében fogok versenyezni már holnap. Fárasztó lesz, de számít rám a csapat, és jó esélyünk van akár a győzelemre is.”

aranymeccs

Pekler Zalán 17 - 11 arányban győzött Péni István ellen! Zalán világkupagyőztes, István ezüstérmes!