Péni István bronzérmes Minszkben

Péni István bronzérmet szerzett 50m puska 3 testhelyzet versenyszámban a minszki Európa Játékokon! 1177 körös eredménnyel 4. helyen jutott be a döntőbe, ahol  az orosz Kamenskiy Sergey és a fehérorosz Shcherbatsevich Yury mögött 450,6-tal harmadikként zárt.
Sidi Péter a 19. helyen végzett 1166 körrel.

döntő
alapverseny

"Borzasztó szoros verseny volt. Már az alapverseny is jól sikerült, hiszen a térdelő testhelyzet első három sorozata nagyszerű volt, és bár a negyedik tíz lövésbe csúsztak hibák, tudtam kompenzálni a fekvőben, valamint az álló testhelyzet első három sorozatában. Az 1177 kör kifejezetten jó eredmény ahhoz képest, hogy erős, forgó szélben kellett versenyeznünk. Ezért is kihasználtam majdnem teljesen a lövésekre szánt időt az alapversenyben, mert vártam a tökéletes pillanatot, hogy mikor süssem el a puskát. Óriási fegyelem és türelem kellett hozzá. A döntőben a térdelő után a harmadik, a fekvő után a második helyen álltam. Nagyon nagy csatát vívtunk az orosz és a fehérorosz versenyzővel, a többieket leszakítva küzdöttünk az érmekért. Ezt a 450.6 körös döntős eredményt bármilyen versenyen elfogadnám” – mondta Péni István, aki nem tagadta, hogy volt rajta nyomás a versenyszám előtt.

„Az elmúlt napokban a sportlövészetben nem sikerült érmet nyernünk, és nagyon szerettem volna, hogy ne menjünk haza üres kézzel Minszkből. Azt hittem, hogy az éremszerzés már a korábbi napokban sikerülni fog akár a pisztolyos Major Veronikának vagy a puskás Sidi Péternek vagy nekem, de nem így történt. Óriási nyomás volt rajtam, de örülök, hogy végül is megszületett a magyar érem sportlövészetben is” – mondta Péni István, aki egy szusszanásnyi pihenő után augusztusban a riói világkupán, majd szeptemberben Bolognában, az 50 méteres Európa-bajnokságon áll lőállásba.