ISSF Grand Prix 10m Osijek

A verseny honlapja

2022.01.21. péntek

Péni István ezüstérmet szerzett a 10 méter légpuska egyéni versenyszámban a férfiaknál az eszéki sportlövő Grand Prix-n. A kétszeres Európa-bajnok magyar versenyző az aranycsatában 17-13-ra kapott ki az ukrán Szerhij Kulistól.  Ezzel megszületett a magyar küldöttség negyedik érme.

Csütörtökön Major Veronika lett aranyérmes a 10 méter légpisztoly egyéni versenyszámban, míg a Dénes Eszter, Pekler Zalán kettős a második, a Mészáros Eszter, Péni István páros pedig a harmadik helyen végzett a 10 méter légpuska vegyes csapat versenyszámban.

10m Légpuska Férfi

aranydöntő
Az ukrán Serhiy Kulish 17 - 13-ra győzőtt - Péni István ellen, így István ezüstérmet nyert!

2022.01.20. csütörtök

Major Veronika aranyérmes lett a 10 méter légpisztoly egyéni versenyszámban az eszéki sportlövő Grand Prix-n. A magyar versenyző az aranyéremért zajló mérkőzésen 16-6-ra győzött a bolgár Antoaneta Kostadinova ellen. A 10 méter légpuska vegyes csapat versenyszámban a Dénes Eszter, Pekler Zalán kettős a második, a Mészáros Eszter, Péni István páros pedig a harmadik helyen végzett. Így már az első versenynapon három magyar érem született.