ISSF Világkupa Újdelhi

RESULTS BOOK

03.25.

50m Puska 3 Testhelyzet női csapatverseny

A selejtezőt a hatodik helyen fejezte be a Dénes Eszter, Gáspár Lalita, Horváth Lea alkotta magyar trió 1292 körrel, a középdöntőben 857 körrel a harmadik helyen kerültek be az éremdöntőbe! élőben

Negyedik helyezést ért el a magyar női csapat! Indonézia csapata 47-43 győzte le a magyar csapatot.

03.24.

50m Puska 3 Testhelyzet férfi csapatverseny

A selejtezőt az első helyen fejezte be a Pekler Zalán, Péni István, Sidi Péter alkotta magyar trió 1321 körrel, a középdöntőben az élen végző indiai csapattal azonos eredménnyel 875 körrel a második helyen kerültek be az arany döntőbe!

50m Puska 3 Testhelyzet női

A Döntőben Gáspár Lalita 394,7 körrel a nyolcadik helyen végzett!

alapverseny:

8. Gáspár Lalita 1166
13. Horváth Lea   1164
32. Dénes Eszter 1153

a döntőbe Gáspár Lalita jutott be, ami ma 11.00-kor (magyar idő szerint) kezdődik

Final 50m Rifle 3 Positions Women (Watch live at 15:20)

Péni István ezüstérmes

A légpuska egyéni és vegyes páros versenyszámban szerzett ezüstérme után az 50 méteres összetett számban is a második helyen végzett Péni István az indiai sportlövő világkupán. A magyar versenyző az alapversenyben 1169 kört lőtt, amivel másodikként került a döntőbe, ahol a térdelő testhelyzetben leadott lövések után a negyedik, a fekvők után a harmadik helyen állt. Az álló részben az utolsó előtti lövésével megelőzte a dán Steffen Olsent, aki a harmadik helyen végzett 450.9 körrel. Az ezüstérmes Péni István eredménye 461.6 kör, míg a győztes indiai Aishwary Pratap Singh Tomar 462.5 körrel zárt.

Péni István: "Bőven kiegyeztem volna a három ezüstéremmel a világkupa előtt. Az összetett számban a térdelő után a negyedik helyen álltam, ami már jót szokott jelenteni. Nekem ugyanis az álló testhelyzet az erősségem. Az utolsó előtti lövésnél még öt tizeddel volt előttem a dán Olsen, így nagy tízest kellett lőnöm az ezüstéremhez, ami sikerült is. Az élmezőny nagy része itt volt Indiában, így le lehetett mérni, hogy hol is tartok. A mostani második hellyel a légpuska után nagy valószínűséggel az összetett számban is a világranglista élére ugrom. Ez nagyon jó érzés az olimpia előtt, de annál nem több. Tudjuk, hogy ebben a sportágban minimum egy tucatnyi versenyző van, aki megnyerheti az aranyérmet az ötkarikás játékokon. Nekem a stabilitás lehet az erősségem."

03.23.

50m Puska 3 Testhelyzet férfi

2. Péni István 1169
  9. Sidi Péter 1164
12. Pekler Zalán 1161 a döntőbe 1165 körrel lehetett bejutni.

a döntőbe Péni István jutott be, ami 03.24-én 09:30 kezdődik

Final 50m Rifle 3 Positions Men (Watch live at 09:20)

03.22.

Ezüstérmes a vegyespáros csapatunk!

A Péni István, Dénes Eszter kettős ezüstérmes lett a légpuska vegyes páros versenyszámban, miután az első helyért zajló csatában 16-10-re kikapott az indiai Divyansh Singh Panwar, Elavenil Valarivan duótól a sportlövők Újdelhiben zajló világkupaversenyén. Az aranycsatában lövésenként a két páros összeredményét hasonlítják össze, és az a páros kap mindig két pontot, amelyik nagyobbat lőtt. Azonos eredmény esetén pedig egy-egy pont jár. A mostani döntőben az indiaiak nagyon jól lőttek, 2-6 és 6-10 után ugyan sikerült egyenlítenie a magyar kettősnek kétszer is, de a végén a Divyansh Singh Panwar, Elavenil Valarivan duó volt a jobb.
A magyar páros szenzációsan kezdte a versenyt vasárnap, amikor az alapversenyben saját világcsúcsát megjavítva 633.9 körös eredménnyel jutott tovább. A Péni, Dénes páros aztán a negyeddöntőben 419.2 körrel a második legjobb eredményt érte el, és így jutott be a hétfői döntőbe. A vegyes páros versenyszám majd a tokiói olimpián mutatkozik be az ötkarikás programban.

(8.) Horváth Lea - Sidi Péter 414,0

A 03.22-i hétfői döntőbe, Dénes Eszter - Péni István páros jutott be, ahol az aranyéremért lőnek az indiai páros ellen!

03.20.

Dénes Eszter kiválóan szerepelt a női légpuska döntőjében az indiai sportlövő világkupán, ahol a győztes amerikai Mary Carolynn Tucker (251.5 kör) és a második, szintén USA-beli Alison Marie Weisz (250.4) mögött a harmadik helyen végzett 230.2 körrel.

A férfi légpuska versenyszám döntőjében Péni István 249,7 körrel, egy tizeddel elmaradva a győztes amerikai Lucas Kozeniesky mögött második lett!

Péni István: "Nagyon örülök az ezüstéremnek, persze szerettem volna aranyat nyerni. A végén majdnem utolértem amerikai ellenfelemet, egyetlen tizedre voltam tőle. Ezt sajnálom, hogy nem sikerült. Egy esztendeje nem volt ilyen jelentős nemzetközi verseny, és az élet azt bizonyította, hogy az ilyen versenyszituációt nem lehet otthon gyakorolni. Fontos, hogy itt vagyunk, és úgy gondolom, hogy az olimpián is előnyben lesznek a többiekkel szemben azok az országok, amelyek eljöttek Indiába versenyezni. Itt most azt is tanulni kellett, hogy milyen az, amikor az egyik napon csak az alapversenyre kerül sor, és a következőn lőjük a döntőt. Tokióig már csak a májusi eszéki Európa-bajnokság lesz, ahol felmérhetjük, hogy hol tartunk."

Dénes Eszter: "Világkupán most szerepeltem először döntőben, ráadásul bronzérmes lettem. Remélem, hogy ez valaminek a kezdete. Azért van bennem pici csalódottság is a vége miatt, hogy a szétlövésben a harmadik helyre szorultam. Ugyanakkor az amerikai Weisz megérdemelte az ezüstöt, hiszen 10.9-et lőtt a legfontosabb pillanatban. Ebben a döntőben maradt még, Tucker nem legyőzhetetlen. Az Eb-n tavaly hatodik voltam, most a vk-n harmadik, tehát a finálékban is egyre jobban megy. Ez a verseny csak növelte az önbizalmamat, és most már nagyon várom az eszéki olimpiai kvalifikációs kontinensviadalt, hiszen még nincs meg az ötkarikás kvótám."

10m Légpuska a szombati női döntőbe Dénes Eszter az első, a férfi döntőbe Péni István az 5. helyen jutott be!

férfi: az alapversenyben 5.Péni István 629,6, 15.Sidi Péter 625,9, 30.Pekler Zalán 621,3
női: az alapversenyben 1. Dénes Eszter 629,5, 21.Horváth Lea 625,1

A VK-n induló magyar versenyzők és a versenyszámok, amiben versenyeznek:

Dénes Eszter   10m lpu, 3 Testhelyzet,3 Testhelyzet női csapat, 10m lpu vegyes csapat Péni Istvánnal
Gáspár Lalita   3 Testhelyzet, 3 Testhelyzet női csapat
Horváth Lea     10m lpu, 3 Testhelyzet, 3 Testhelyzet női csapat, 10m lpu vegyes csapat Sidi Péterrel
Pekler Zalán    10m lpu, 3 Testhelyzet
Péni István       10m lpu, 3 Testhelyzet, 10m lpu vegyes csapat Dénes Eszterrel
Sidi Péter         10m lpu, 3 Testhelyzet, 10m lpu vegyes csapat Horváth Leával

Az ISSF weblapja szerint a ffi és női légpuska alapverseny 19-én, pénteken lesz

(ffi: 09.15-10.30óra, női: 11.15-12.30óra). A döntő másnap, szombaton (ffi: 08.30óra, női: 10.00óra)