26. MESZAROS Eszter HUN Kneeling 96, 92 = 188
                                               Prone      98, 97 = 195
                                               Standing 97, 93 = 190 = 573

50m Rifle 3 Positions Men

Pekler Zalán arany-, míg Péni István ezüstérmes lett a férfi puskások 50 méteres három testhelyzetű versenyszámában Jakartában (Indonéziában) a sportlövők világkupa-versenyében. Az alapversenyben Péni István 588 kört teljesített, és az első helyen kvalifikálta magát a nyolcas döntőbe, Pekler Zalán pedig 586 körrel másodikként. A fináléban is nagyszerűen lőttek a magyarok, Pekler Zalán 408.5 körrel az élen zárt, míg Péni István 405.1 körrel a második helyen végzett, így ők ketten lőhettek az aranyéremért a 16 pontig párharcban. Fölényüket mi sem jellemzi jobban, minthogy a harmadik lengyel Maciej Kowalewicz 402 körrel fejezte be a versenyt. Az aranymérkőzésen a két magyar csatájában Pekler Zalán kezdett jobban, de 2-0, 4-2, és 6-4 után is egyenlített Péni István, sőt 10-6-ra is elhúzott. Ekkor azonban újabb fordulat következett, mert Pekler Zalán nemcsak beérte honfitársát, de fordított, 14-10-es előnye után pedig már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. Pekler Zalán végül 17-11-re győzött az aranymérkőzésen Péni István ellen.

Ezzel megszületett a magyar küldöttség harmadik és negyedik érme, korábban Mészáros Eszter 10 méter légpuska egyéniben győzött, valamint a Mészáros Eszter, Péni István kettős is első lett a 10 méter légpuska vegyes csapat versenyszámban. A mini magyar küldöttség jelenleg három arany- és egy ezüstéremmel vezeti az éremtáblázatot.

Pekler Zalán: “Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült megnyernem karrierem első vilagkupa-aranyérmét, eddig ugyanis csak ezüstérmeim voltak. Nagyon nehéz körülmények között kellett versenyeznünk, 30 Celsius fokban, erős széllökések mellett. Azonban a külső körülményeket sikerült kizárnom és valószínűleg ez segíthetett a mostani sikerben. Örülök, hogy a 2023-as év egy ilyen szép sikerrel kezdődött számomra, és már nagyon várom az év további megmérettetéseit. Az pedig külön nagy öröm, hogy az aranymeccset Istók (Péni István) ellen lőhettem, vagyis kettős magyar siker született.”

Péni István: “Örültem, hogy az aranyérem mellé egy ezüstöt is sikerült nyernem, ráadásul a harmadik számomban sem volt messze az érem. Tegnap nehéz körülmények között egy nagyon jó eredménnyel sikerült elsőként kvalifikálnom magam 50 méteren a döntőbe, ma meg külön öröm volt, hogy Zalánnal maradtunk állva a végéig. Azért utaztunk Jakartába, hogy értékes olimpiai és világranglista-pontokat gyűjtsünk, ezt úgy gondolom, sikerült teljesíteni, úgyhogy elégedetten utazom haza... mármint nem is haza, hanem egyből Németországba, ahol a Bundesliga döntőjében fogok versenyezni már holnap. Fárasztó lesz, de számít rám a csapat, és jó esélyünk van akár a győzelemre is.”

aranymeccs

Pekler Zalán 17 - 11 arányban győzött Péni István ellen!

aranymeccs

MESZAROS Eszter - PENI Istvan HUN - KITZBICHLER Jasmin - STREMPFL Martin AUT 16-0

bronzmeccs

BAJOS Gitta - PEKLER Zalan HUN - STANKIEWICZ Aneta - KOWALEWICZ Maciej POL 10-16

2023.01.28.

Mészáros Eszter aranyérmes lett a nők 10 méter légpuskaszámában a jakartai (Indonézia) sportlövő világkupaversenyen, míg a férfiaknál Péni István az ötödik, Pekler Zalán a hetedik helyen végzett. Mészáros Eszter fantasztikusan lőtt az év első vk-viadalán, az alapversenyt 632 körös teljesítménnyel megnyerte a 10 méteres számban, a nyolcas döntőben pedig a lengyel Aneta Stankiewicz-csel holtversenyben 260.8 körös teljesítménnyel az élen zárt. A szabályok értelmében az első két helyezett 16 pontig tartó aranymérkőzésen dönti el az első és a második hely sorsát. Az egész nap folyamán szenzációsan versenyző Mészáros Eszter 16-10-re bizonyult jobbnak lengyel ellenfelénél, és így aranyérmes lett.

Mészáros Eszter: “Az alapversenynek nagyon örültem, úgy érzem elég jól megdolgoztam az eredményért, és ezek után nagy reményekkel indultam a döntőben. A finálé eleje kissé döcögősen ment, de éreztem, hogy bennem van a jó eredmény. Kicsit mérges is voltam magamra, hogy az utóbbi időben nem úgy sikerültek a döntők, mint szerettem volna, és az alapverseny után úgy éreztem, hogy illene megnyernem a finálét is. Amikor rosszul kezdek egy döntőt, sokszor könnyebb feljönni, mert úgy érzem, nincs más irány, csak előre, és ez most is így történt. Izgalmas döntő volt, az aranymeccs előtt köregyenlőségben álltunk a lengyel Aneta Stankiewicz-csel. Nagyon örülök, hogy jól indítottam ezt az évet, és hogy megszereztem a második egyéni világkupa-aranyamat.”

33. BAJOS Gitta          HUN 104.1, 104.0, 103.5, 103.5, 104.3, 103.4 = 622.8

A férfiak 10 méter légpuskaszámában az alapversenyből Péni István a negyedik (628.3 kör), míg Pekler Zalán (627.9) az ötödik helyen kvalifikálta magát a nyolcas fináléba. A döntőben Péni István az ötödik helyen végzett 207.6 körrel, míg Pekler Zalán a hetediken 155 körrel. A versenyszám aranyérmét a japán Naoja Okada szerezte meg, aki az aranycsatában 16-14-re bizonyult jobbnak a kazah Konsztantyin Malinovszkijnál.