31. BAJOS Gitta            HUN 102.4, 104.8, 104.9, 105.2, 105.8, 105.3 = 628.4
87. LOVASZ Dorina Eszter HUN 104.4, 103.1, 104.4, 102.8, 104.4, 105.2 = 624.3 RPO
91. FERIK Csilla           HUN 103.8, 103.6, 105.2, 104.8, 102.9, 103.5 = 623.8 RPO

10m Air Rifle Men

Megszületett a magyar küldöttség első érme, ráadásul a legfényesebb a sportlövők bakui világkupaversenyén, miután a férfiak 10 méter légpuska versenyszámában Pekler Zalán 252.4 körös teljesítménnyel az első helyen végzett. Az ezüstérmet az indiai Hriday Hazarika szerezte meg 251.9 körrel, bronzérmes az alapversenyben 637.9 körrel világrekordot felállító kínai Seng Li-hiao. Az eredménye a fináléban 230.5 kör. Pekler Zalán az egész nap folyamán fantasztikusan lőtt, az alapversenyben az első sorozat után még világcsúcstartónak mondhatta magát 636.2 körrel, a fináléban is kiváló teljesítményt nyújtott, végigvezetve győzött. A másik magyar, Péni István hetedik lett 144.1 körrel.

Pekler Zalán: “Az egész nap folyamán nagy jól ment, csak tízeseket lőttem. Azért kicsit csalódott voltam, amikor a kínai Seng Li-hao visszavette a világrekordot az alapversenyben, de próbáltam fókuszálni a döntőre. Nagyon örülök neki, hogy a jó formámat a fináléra is át tudtam menteni, és aranyérmes lettem. A perui világkupaverseny után ismét a dobogó legfelső fokán állhattam. A sok munka beérett, összeállt minden, és ez most egy jó visszaigazolás számomra. A bakui lőtér csodálatos és technikailag alkalmas nagy eredmények elérésére. Az oroszokat leszámítva, a világ minden részéről itt volt mindenki, aki ebben a sportágban nagy eredményekkel rendelkezik, a 127 fős mezőny nem is jellemző. Az 50 méteres szám embert próbáló lesz, mert elég nagy a szél, amivel meg kell majd küzdeni.”

Final
1. PEKLER Zalan HUN 252.4
7. PENI Istvan HUN  144.1

Pekler Zalán a második helyen, Péni István ötödikként jutott a nyolcas döntőbe a 10 méter légpuska versenyszámban a sportlövők bakui világkupaversenyén. Az első sorozatban Pekler Zalán 636.2 körös elképesztő eredménnyel (105.8; 106.2; 105.4; 106.6; 105.6; 106.6) világrekordot állított fel, megdöntve Seng Li-hao 635.4 körös világcsúcsát. Ám a kínai versenyző a második sorozatban visszavette a világrekordot, ugyanis 637.9 körrel (105.5; 106.6; 106.3; 106.4; 106.7; 106.4) fejezte be a 60 lövéses alapot. A másik magyar, Péni István is nagyszerűen szerepelt, 630.7 körös eredménnyel ötödikként jutott a fináléba.amely magyar idő szerint 10 óra 15 perckor kezdődik.

2. PEKLER Zalan    HUN 105.8, 106.2, 105.4, 106.6, 105.6, 106.6 = 636.2Q
6. PENI Istvan         HUN 103.7, 105.0, 105.7, 104.8, 106.6, 104.9 = 630.7Q

2023.05.11.

A negyedik helyen végzett a Dénes Eszter, Pekler Zalán kettős a 10 méter légpuska vegyes csapat versenyszámban a sportlövők bakui világkupaversenyén, miután a bronzmérkőzésen a cseh Aneta Brabcova, Frantisek Smetana páros 17-11-re jobbnak bizonyult náluk. A Dénes Eszter, Pekler Zalán kettős az alapversenyben 630.8 körös (314.2 és 316.6) teljesítményt ért el, amivel a harmadik helyen zárt és ezután lőhetett az alapversenyben negyedik cseh párossal a bronzéremért, amely 630 kört teljesített. Ebben a versenyszámban még egy magyar egység volt érdekelt: a Mészáros Eszter, Péni István duó 629.6 körrel (313.7; 315.9) a hetedik helyen végzett a roppant szoros versenyben, amelyben összesen 72 egység indult. Az arany- és ezüstérmet a kínaiak gyűjtötték be.

10m Air Rifle Mixed Team

Bronze Medal Match
Czech Republic 1 BRABCOVA Aneta - SMETANA Frantisek - Hungary 2 DENES Eszter - PEKLER Zalan 17-11