Major Veronika VK győztes 25m Pisztoly versenyszámban

ISSF WORLD CUP RIFLE AND PISTOL 2023, Cairo EGY - 25m Pistol Women - Finals

Major Veronika a döntőben 28 ponttal győzött és ezzel, második győzelemét is megszerezte!

Megszületett a magyar küldöttség harmadik érme, egyben második aranyérme a kairói sportlövő világkupa-versenyen, miután Major Veronika a 10 méter légpisztoly versenyszám után a 25 méter sportpisztolyban is az első helyen végzett. A magyar versenyző ezúttal is a nyolcadik helyen jutott a döntőbe 581 körrel (pontlövészet: 289, gyors: 292) az alapversenyből, amelynek a legjobbja a német Doreen Vennekamp volt, aki nagyon magas eredménnyel zárt (592). A fináléban aztán a résztvevők két négyes csoportban folytatták, mindkettőből az első két helyen végző lépett tovább. Major Veronika 15 találattal megnyerte saját négyes csoportját, így a német Doreen Vennekamp, a szintén német Michelle Skeries, valamint a szingapúri Te Hsziu Ji mellett lőhetett az aranyéremért. Az ún. medal match során a harmadik sorozattól Major Veronika és a a német Doreen Vennekamp külön csatáját lehetett látni, és végül Major Veronika hihetetlen izgalmak után 28 találattal végzett az első helyen, ellenfele 27 találattal zárt. Major Veronika duplázott, és ezzel megszületett a magyar küldöttség harmadik érme. Korábban a Dénes Eszter, Péni István magyar kettős szerzett még ezüstérmet a 10 méter légpuska vegyes csapat számban. A magyar küldöttség pedig India mögött az éremtáblázat második helyén áll.

Major Veronika: “Az elmúlt időszakban edzőmmel, Győrik Csabával sokat gyakoroltuk a döntőket, hiszen a verseny ott dől el. Azt gondolom, ez meghozta a gyümölcsét, azaz a két aranyérmet. A finálé a légpisztolyhoz hasonlóan nagyon izgalmasan telt, a csoportomból első helyen jutottam tovább, így magabiztosan álltam oda az érmek sorsáról döntő utolsó részre, ahol ismét sikerült az élre törnöm. Nagyon büszke vagyok a teljesítményemre, a 2019-es Újdelhiben megrendezett világkupaversenyen fordult elő korábban a duplázás, most ezt a bravúrt tudtam megismételni. Nem sok idő van már hátra a közelgő olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságig, így kis ünneplés után már csak arra koncentrálok. Ezúton is köszönöm a Magyar Sportlövők Szövetsége vezetőinek, hogy lehetővé tették számomra a világkupán való indulást.”