Mészáros Eszter aranyérmes az indonéziai Világ Kupa versenyen 10 méteren

Mészáros Eszter aranyérmes lett a nők 10 méter légpuska számában a jakartai (Indonézia) sportlövő Világ Kupa versenyen, míg a férfiaknál Péni István az ötödik, Pekler Zalán a hetedik helyen végzett. Mészáros Eszter fantasztikusan lőtt az év első vk-viadalán, az alapversenyt 632 körös teljesítménnyel megnyerte a 10 méteres számban, a nyolcas döntőben pedig a lengyel Aneta Stankiewicz-csel holtversenyben 260.8 körös teljesítménnyel az élen zárt. A szabályok értelmében az első két helyezett 16 pontig tartó aranymérkőzésen dönti el az első és a második hely sorsát. Az egész nap folyamán szenzációsan versenyző Mészáros Eszter 16-10-re bizonyult jobbnak lengyel ellenfelénél, és így aranyérmes lett.

Mészáros Eszter: “Az alapversenynek nagyon örültem, úgy érzem elég jól megdolgoztam az eredményért, és ezek után nagy reményekkel indultam a döntőben. A finálé eleje kissé döcögősen ment, de éreztem, hogy bennem van a jó eredmény. Kicsit mérges is voltam magamra, hogy az utóbbi időben nem úgy sikerültek a döntők, mint szerettem volna, és az alapverseny után úgy éreztem, hogy illene megnyernem a finálét is. Amikor rosszul kezdek egy döntőt, sokszor könnyebb feljönni, mert úgy érzem, nincs más irány, csak előre, és ez most is így történt. Izgalmas döntő volt, az aranymeccs előtt köregyenlőségben álltunk a lengyel Aneta Stankiewicz-csel. Nagyon örülök, hogy jól indítottam ezt az évet, és hogy megszereztem a második egyéni VK aranyamat.”