54. Balatonfűzfő Grand Prix

Versenyengedély szám
286/K-08/01/2022

A hétvégén Balatonfűzfőn került megrendezésre az 54. Fűzfő Grand Prix.

A régi hagyományokkal rendelkező versenyen most is nemzetközi mezőny jött össze. 
A magyar versenyzőkön kívül részt vettek szlovén, horvát és osztrák koronglövők is. 

A szombati napon rendkívüli szélben kellett helytállni a versenyzőknek, ami a délután folyamán egyre erősebb lett.
Ez is a koronglövészet szépsége, hiszen döntő lehet, hogy tudnak alkalmazkodni az ilyen szélsőséges körülményekhez a versenyzők.

Mindenkinek volt jobb, és rosszabb rottéja.

Szombat estére kialakult az "A" kategória és a "B" kategória mezőnye.

Vasárnap reggel az eső is megérkezett, de szerencsére a szél alábbhagyott. Ez meglátszott mindenki teljesítményén.

Az "A" kategóriában az alapszakasz végén rendezték a hatos döntőt.
Ide az 5 férfi versenyző közé, most csak egy hölgynek sikerült beverekednie magát. 
Tömör-Tones Petra a két héttel ezelőtti VB. válogatón is jól szerepelt a férfiak között (2. hely), ezért már nem meglepetés az ő szereplése.
Az első hatba kerülést egy 4-es szétlövés előzött meg, ahol három helyért versengtek a sportolók.A döntő színvonalára nem lehet panasz, ahol az első helyet az osztrák színekben versenyző Sólyom László szerezte meg, a többszörös győztes Moldován Marcell előtt.

 

Eredmények:

"A" kategória
1, Sólyom László (AUT)
2, Moldován Marcell (Olympia-S. SE.)
3, Váczi Attila (BFLE)
4, Döbörhegyi Bence (BFLE)
5, Ledó Gábor (Lajta-Hansági VLK)
6, Tömör-Tones Petra (Debrecen Városi LE.)

"B" kategória

1, Tóth Zoltán (Noszlopi LE.)
2, Jóna Bernadett (Noszlopi LE.)
3, Forini Stefano (Olympia-S. SE.)

Női kategória

1, Tömör-Tones Petra (Debrecen Városi LE.)
2, Jóna Bernadett (Noszlopi LE.)
3, Hettyei Emőke (BFLE)

A verseny szervezője
Balatonfűzfői LE
A verseny helyszíne
Balatonfűzfő, Koronglőtér
A verseny kezdete
2022-08-06
A verseny vége
2022-08-07
A nevezés típusa
hataridos
Nevezési határidő
Nevezési díj
16000 HUF
Nevezési díj befizetésének módja
utalas

Trap 125 - Felnőtt férfi

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Váczi Attila
1999
Balatonfűzfői LE
Kapitány Márton
2000
Igaly József Lövész Klub SE
Ledó Gábor
1977
Lajta-Hansági VLK
Tánczos István
1965
Noszlopi Lövész Egylet SE
Tóth Zoltán
1959
Noszlopi Lövész Egylet SE
Forini Stefano
1959
Olympia-S SE
Keresztes Krisztián
1974
Olympia-S SE
Moldován Marcell
1996
Olympia-S SE
Papp Márton András
1945
Olympia-S SE
Hegyi András
1972
Vasvári Koronglövő Akadémia
Belcsik Zsolt
2000
Vasvári Koronglövő Akadémia
Pongrátz Pál ifj.
1982
Vasvári Koronglövő Akadémia
Palkovics András dr
1975
Debrecen Városi LE
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Név Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Moldován Marcell 1996. Olympia-S SE 107,0 0 II. osztály
2 Váczi Attila 1999. Balatonfűzfői LE 102,0 0 III. osztály
3 Ledó Gábor 1977. Lajta-Hansági VLK 99,0 0 III. osztály
4 Belcsik Zsolt 2000. Vasvári Koronglövő Akadémia 97,0 0 III. osztály
5 Palkovics András dr 1975. Debrecen Városi LE 96,0 0 III. osztály
6 Pongrátz Pál ifj. 1982. Vasvári Koronglövő Akadémia 91,0 0 IV. osztály
7 Tóth Zoltán 1959. Noszlopi Lövész Egylet SE 88,0 0 IV. osztály
8 Hegyi András 1972. Vasvári Koronglövő Akadémia 85,0 0 IV. osztály
9 Forini Stefano 1959. Olympia-S SE 80,0 0 IV. osztály
10 Keresztes Krisztián 1974. Olympia-S SE 66,0 0 -
11 Kapitány Márton 2000. Igaly József Lövész Klub SE 62,0 0 -
12 Tánczos István 1965. Noszlopi Lövész Egylet SE 58,0 0 -
13 Papp Márton András 1945. Olympia-S SE 57,0 0 -
A versenyre nevezéshez szükséges dokumentum
Versenyengedély

Trap 125 - Felnőtt női

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Hettyei Emőke
2000
Balatonfűzfői LE
Kozma Mariann dr
1987
Debrecen Városi LE
Tömör-Tones Petra
1999
Debrecen Városi LE
Jóna Bernadett
1992
Noszlopi Lövész Egylet SE
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Név Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Tömör-Tones Petra 1999. Debrecen Városi LE 99,0 0 II. osztály
2 Jóna Bernadett 1992. Noszlopi Lövész Egylet SE 84,0 0 IV. osztály
3 Hettyei Emőke 2000. Balatonfűzfői LE 76,0 0 IV. osztály
4 Kozma Mariann dr 1987. Debrecen Városi LE 69,0 0 IV. osztály
A versenyre nevezéshez szükséges dokumentum
Versenyengedély

Trap 125 - Junior fiú

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
A versenyre nevezéshez szükséges dokumentum
Versenyengedély

Trap 125 - Ifjúsági fiú

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Döbörhegyi Bence
2005
Balatonfűzfői LE
Gloch Nimród
2006
Balatonfűzfői LE
Kiss András Márton
2004
Vasvári Koronglövő Akadémia
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Név Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Döbörhegyi Bence 2005. Balatonfűzfői LE 99,0 0 Ezüstjelvény
2 Kiss András Márton 2004. Vasvári Koronglövő Akadémia 68,0 0 -
A versenyre nevezéshez szükséges dokumentum
Versenyengedély

Trap 125 - Junior leány

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Kapitány Luca
2002
Igaly József Lövész Klub SE
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Név Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Kapitány Luca 2002. Igaly József Lövész Klub SE 61,0 0 -
A versenyre nevezéshez szükséges dokumentum
Versenyengedély

Trap 125 - Ifjúsági leány

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
A versenyre nevezéshez szükséges dokumentum
Versenyengedély