Parasportlövő világkupa /Osijek – CRO/

Parasportlövő világkupa beszámolók/ Osijek – CRO/

07.28. vasárnap

Ma a két legjobb parasportlövőnk, Dávid Krisztina és Gurisatti Gyula 50m-es versenyszáma volt. Talán nem véletlen, hogy mindketten döntőbe kerültek.
A verseny 4. napján pisztolyos versenyzőink 14 ország 31 versenyzője társaságában foglalta el a lőállást.

Gurisatti Gyula 7. helyen, míg Dávid Krisztina 8. helyen biztosította magának a döntőben való részvételt. A döntőbe jutásért szoros küzdelem zajlott. A mezőny kiegyenlítettségét jelzi, hogy egy-egy kör döntött a legjobbak közé kerülésről. A döntőben 4 indiai, 2 magyar, 1 szerb és 1 ukrán versenyző lőtt.

A versenyt Dávid Krisztina legjobb női versenyzőként a 6. helyen zárta, míg Gurisatti Gyula a 7. helyet szerezte meg.

07.27. szombat

A 2004-es születésű Rescsik Csaba /R1 10m/ az alapverseny során 600.2 körrel új junior világcsúcsot állított fel – QWRJ.
Gurisatti Gyula /P3 25m/ szintén az alapversenyben 4 körrel megjavítva eddigi legjobb nemzetközi eredményét, másodikként jutott döntőbe.

Grezner Mónika csapatvezető:

Az eszéki Világkupán 227 sportoló indul 48 országból, a versenyen hat magyar lövő képviseli hazánkat. A három eddig csak hazai kategóriával rendelkező lövőnk (Kajdi Katalin, Magyar László, Rescsik Csaba) besorolását nemzetközi szinten is megerősítették a klasszifikációs vizsgálat során.

Az első versenynapon pisztolyos és puskás versenyzőink is lőállásba álltak.
R1 10m férfi légpuska álló - 27 induló 17 ország

Ezen a versenyen mutatkozott be Rescsik Csaba 15 éves, junior korú puskás lövőnk, aki a népes mezőnyben 13. helyen végzett, egyúttal junior világcsúcsot állított be. Lemes Krisztián a 23. helyen végzett.

P3 25m mixed sportpisztoly - 29 induló 16 ország

Az alapversenyben Gurisatti Gyula a második helyen került döntőbe, ahol végül a 6. helyen végzett. Dávid Krisztina 12. helyezést ért el legjobb női eredménnyel.

1             DENYSIUK Oleksii            UKR       571         (33)
2             LEBEDINSKIY Andrey     RUS       558         (25)
3             SOWINSKI Szymon         POL        557         (20)
6.             GURISATTI Gyula            HUN      567         (8)

12           DAVID Krisztina               HUN      542

A harmadik versenynapon ismét puskás versenyek zajlottak.

R3 10m férfi légpuska fekvő - 49 induló 26 ország
Rescsik Csaba májusban kezdte lőni ezt a versenyszámot, egyenletes versenyzéssel 44. helyen végzett.

a még hátralévő versenyek

vasárnap: P4 50m mixed szabadpiszoly /Dávid Krisztina és Gurisatti Gyula/
hétfő: P2 10m női légpisztoly /Dávid Krisztina és Kajdi Katalin/ és P1 10m férfi légpisztoly /Magyar László és Gurisatti Gyula/

A döntőket a World Shooting Para Sport facebook oldalán élő közvetítésben lehet követni és visszanézni:

Jákó Csaba puskás edző /Rescsik Csaba edzője/:

Puskás versenyzők szereplése:

A pisztolyos versenyzőkön kívül Rescsik Csaba és Lemes Krisztián vett részt a horvátországi világkupa sportlövő versenyen.

A puskások számára R1 10m férfi légpuska versenyszámmal / 17 ország 27 induló / kezdődött számunkra a Világkupa. Rescsik Csaba kimagasló teljesítményt nyújtva új junior világcsúccsal 13. helyen zárt. Ezzel a teljesítménnyel Csaba meglőtte az MQS szintet a soron következő világbajnokságra. Ugyanebben a versenyszámban Lemes Krisztián 23. lett

1          DOROSHENKO Andrii       UKR   247,1   617,4
2          POUCKI Zoran         SRB    246,7   619
3          UNHALKAR Swaroop Mahavir      IND    223,1   615,2
13        Rescsik Csaba HUN               600,2
23        Lemes Krisztián         HUN               577,4

Rescsik Csaba 600.2 körös eredménye mellett: QWRJ /kvalifikációs junior világcsúcs/

Következő olimpiai versenyszámként Rescsik Csaba SH1 R3 (légpuska fekvő) mix versenyszámban is versenyzett. /26 ország 49 fős mezőny/ Az itt szerzett tapasztalatok alapján kimondható, hogy nagyszerűen versenyzett a fiatal puskás lövő.

1          VADOVICOVA Veronika   SVK    254,7   636,4
2          SKELHON Matt       GBR   252,2   634,4
3          SKELHON Matt       USA    230,9   632,7
44        Rescsik Csaba HUN               619,7

A versenyt megelőzően klasszifikáción vettünk részt ahol Csaba megkapta a nemzetközi engedélyét a versenyzéshez. A versenyt követően visszamérésen is át kellett esnie és mindent rendben találtak az eszközeivel, székével kapcsolatban.