Pekler Zalán 10m légpuska győztese! ISSF World Cup Rifle / Pistol · Baku, AZE 08 May - 15 May 2023

Pekler Zalán a 10m Légpuska Férfi versenyszám győztese 252,4 körrel!

Megszületett a magyar küldöttség első érme, ráadásul a legfényesebb a sportlövők bakui világkupaversenyén, miután a férfiak 10 méter légpuska versenyszámában Pekler Zalán 252.4 körös teljesítménnyel az első helyen végzett. Az ezüstérmet az indiai Hriday Hazarika szerezte meg 251.9 körrel, bronzérmes az alapversenyben 637.9 körrel világrekordot felállító kínai Seng Li-hiao. Az eredménye a fináléban 230.5 kör. Pekler Zalán az egész nap folyamán fantasztikusan lőtt, az alapversenyben az első sorozat után még világcsúcstartónak mondhatta magát 636.2 körrel, a fináléban is kiváló teljesítményt nyújtott, végigvezetve győzött. A másik magyar, Péni István hetedik lett 144.1 körrel.

Pekler Zalán: “Az egész nap folyamán nagy jól ment, csak tízeseket lőttem. Azért kicsit csalódott voltam, amikor a kínai Seng Li-hao visszavette a világrekordot az alapversenyben, de próbáltam fókuszálni a döntőre. Nagyon örülök neki, hogy a jó formámat a fináléra is át tudtam menteni, és aranyérmes lettem. A perui világkupaverseny után ismét a dobogó legfelső fokán állhattam. A sok munka beérett, összeállt minden, és ez most egy jó visszaigazolás számomra. A bakui lőtér csodálatos és technikailag alkalmas nagy eredmények elérésére. Az oroszokat leszámítva, a világ minden részéről itt volt mindenki, aki ebben a sportágban nagy eredményekkel rendelkezik, a 127 fős mezőny nem is jellemző. Az 50 méteres szám embert próbáló lesz, mert elég nagy a szél, amivel meg kell majd küzdeni.”