Pekler Zalán ezüstérmes - ISSF WORLD CUP - KAIRÓ VK

Pekler Zalán ezüstérmes lett az 50 méter puska 3 testhelyzetű versenyszámban a kairói sportlövő világkupán. A magyar versenyző az alapversenyben, a 3x20 lövés során 585 kört lőtt, és a hatodik helyen jutott a nyolc közé. A döntő első szakaszában, amikor 3x10 lövés adtak le, 305.3 kört ért el és a szlovák Patrik Janyval holtversenyben az első helyen jutott a négy közé, az úgynevezett éremcsata küzdelmeibe. Itt aztán már csak álló testhelyzetben lőttek, és aki a legnagyobb eredményt érte el, az 4 pontot kapott, aki a legkevesebbet, az pedig 1-et. De például ha a második-harmadik helyen holtverseny alakult ki, akkor 2.5-2.5 pont járt mindkét sportlövőnek. Tíz lövés után eldőlt, hogy ki lett a versenyszám negyedik helyezettje, majd újabb öt lövés után az is, hogy ki lett a harmadik. Az első két helyezett pedig még külön lőtt az aranyéremért. Az éremcsatának ebben a szakaszában Pekler Zalán 43.5 ponttal az élen zárt, lőhetett tehát az első helyért. Kisvárdai István tanítványa az aranyéremért zajló csatában aztán 16-10-re alulmaradt szlovák ellenfelével szemben, és a második helyen végzett. Ez a magyar küldöttség második érme Kairóban, korábban a női puskacsapat szerzett aranyérmet a 10 méter, légpuskaszámban.

Pekler Zalán: "Nagyon örülök ennek az ezüstnek, hiszen ez volt első egyéni világkupa-érmem. Ez mérföldkő a pályafutásomban. A 10 méter légpuska egyéni és vegyes páros számokban éppen csak lecsúsztam a döntőről, ez a siker most kárpótol. Meg kell szokni még ezt az új versenyformát, de már tanuljuk."