Sike József bronzérmes - 10m Európa-bajnokság 2022. Hamar, Norvégia

Sike József bronzérmet nyert a 10m Európa-bajnokságon férfi futócél 30+30 lövésben!

Sike József bronzérmes A kép eltávolítva.lett a futócéllövők 30+30 lövéses versenyszámában a norvégiai Hamarban zajló 10 méteres sportlövő Európa-bajnokságon. Az 53 éves magyar versenyző az alapversenyben 569 kört teljesített, és ezzel a harmadik helyen jutott be az úgynevezett éremcsata küzdelmeibe, ahol először az első a negyedikkel, a második a harmadikkal lőtt. Az elődöntőben Sike József 9-7-re kikapott a későbbi győztes svéd Emil Martinssontól, majd a bronzmérkőzésen 6-3-ra legyőzte a lengyel Lukasz Czaplát. A szabályok értelmében az éremcsata során aki a nagyobbat lövi, az egy pontot kap, és 6 pontig kell eljutni úgy, hogy a két versenyző között legalább két pont különbségnek kell lennie. A nők hasonló számában Körtvélyessy Gabriella a negyedik helyen végzett.

Sike József: "Nagyon jól szervezett verseny a norvégiai. Az alaperedményem lehetett volna jobb, de három év után lőttem újra világversenyen. Ez az érem egy visszaigazolás számomra, hogy bár a futócéllövészet nem egy olimpiai szám, érdemes nap mint nap csinálni."