Steel-Vent Eger Kupa 2017

1763                                       Egri Polgári Lövészegylet                                 1990

Versenykiírás

Steel-Vent Eger Kupa 2017         4+1 fordulós lövészverseny

254 év

 

A verseny célja: A lövészsport népszerűsítése, versenyzési és minősítési lehetőség biztosítása, sportbaráti                  

                           kapcsolatok ápolása.

A verseny rendezője:                             Egri Polgári Lövészegylet

3300 Eger, Legányi Ferenc u. 3.

A verseny fő támogatója:                     Steel-Vent Eger Kft.

                                                               

A verseny időpontja:                                   I, forduló:       2017 május  27.  (szombat).

                                                                    II. forduló:       2017 június 24-25.

                                                                   III. forduló:      2017 július  08.  (szombat).

                                                                   IV. forduló:      2017 augusztus 19.  (szombat)

                                                                          Döntő:       2017. szeptember 30.  (szombat)

A verseny helye:             Egri Polgári Lövészegylet lőtere, 3300 Eger, Legányi Ferenc u. 3.

 

Nemzeti versenyszámok:              

  • kispuska 30 lövés fekvő, standardpuska 30 lövés fekvő az 50m-s pálya   

                                                  felújításának megkezdése esetén nem kerül  megrendezésre!                               

  • sportpisztoly 20 lövés                                      
  • központi gyújtású pisztoly 20 lövés
  • szabadpisztoly 20 – az 50m-s pálya felújításának megkezdése esetén nem kerül  megrendezésre!
  • légpisztoly 20 lövés
  • légpuska 20 lövés

Nemzetközi versenyszámok:  

  • sportpisztoly 30+30 felnőtt nő, férfi
  • központi gyújtású pisztoly 30+30
  • standardpisztoly 20+20+20 nyílt kategória
  • gyorstüzelő pisztoly 2x30
  • szabadpisztoly 60 – az 50m-s pálya felújításának megkezdése esetén nem kerül megrendezésre!
  • légpisztoly 40,60 lövés serdülő, ifi, junior lány, és fiú , felnőtt nő és  férfi

                                                  ( papír lőlap, folyamatos indítással)

  • légpuska  40,60 lövés serdülő, ifi, junior lány, és fiú , felnőtt nő és  férfi

                                                  ( papír lőlap, folyamatos indítással)

                                                                                            

Minősítő versenyszámok: sportpisztoly, központi gyújtású pisztoly 10 lövés( csak minősítés megszerzésére )

 

Résztvevők:                Nyílt verseny, bárki nevezhet, aki e kiírásban foglaltaknak eleget tesz.

                                  A versenyen csak érvényes MSSz rajtengedéllyel és sportorvosi igazolással lehet      

                                  részt venni !

 

Nevezés:  A   takacs.tibor.tamas@gmail.com e-mail címen , az MSSZ SVIR rendszerén keresztül illetve a 06/20-4600106( Takács Tibor)   telefonszámon az adott verseny dátumát megelőző egy hét.

              

Nevezési díj:              Nemzeti versenyszámokban:     -  1500,- Ft

                              - sportpisztoly 30+30 férfi 2000,-Ft

 

                                 Nemzetközi versenyszámokban:     2000,- Ft                                                                           

                                 

       Az előzetes nevezéseket lemondani a versenyt megelőzően négy munkanappal lehet.

 A határidő utáni  illetve nem írásban történő lemondás esetén a nevezési díjat köteles a nevező  egyesület vagy versenyző megfizetni. 

Értékelés:                Az MSSz Általános Technikai Szabályzata szerint

                                 Minden fordulóról eredményjegyzék készül.

 

Egyéni verseny: az 50 m-es puskás versenyszámok döntőjébe a négy forduló során a legjobb három eredmény összesítése után kialakuló sorrend szerint az első nyolc versenyző kerül.

A 25 m-es pisztolyos versenyszámok döntőjébe négy forduló során a legjobb három eredmény összesítése után kialakuló sorrend szerinti az első nyolc versenyző kerül.

Döntő lebonyolítása :

Nemzeti versenyszámok esetén( sportpisztoly 20 lövés, központi gyújtású pisztoly20 lövés:

A döntőbe jutott versenyzők a versenyszámnak megfelelő alapversenyt teljesítenek az itt elért eredmény adja versenysorozat végeredményét.

Nemzeti versenyszámok esetén(  kispuska 30 lövés fekvő, standardpuska 30 lövés fekvő):

A döntőbe jutott versenyzők a versenyszámnak megfelelő alapversenyt teljesítenek az itt elért eredmény és sorrend adja versenysorozat végeredményét.

 

Nemzetközi versenyszámok esetén:

A döntőbe jutott versenyzők a versenyszámnak megfelelő alapversenyt teljesítenek az itt elért eredmény és sorrend adja versenysorozat végeredményét.

 

A légfegyveres versenyszámokban:

A négy forduló legjobb három  eredményének összesítése  után kialakuló sorrend adja végeredményt.

 

Megjegyzés: a Döntő lövői megadott sorozatban teljesítik a versenyszámot. A döntő versenynapján minden versenyszám megrendezésre kerül, az eredményjegyzékben minden induló versenyző rangsorolva lesz a döntő eredményétől függetlenül.

Díjazás:

    A négy forduló során minden, legalább versenyszámonként és korcsoportonként     6 fő indulása esetén a versenyszámok I – III. helyezettjei érem és oklevél díjazásban részesülnek.

    A döntő forduló eredménye alapján a tűzfegyveres versenyszámok első helyezettjei elnyerik a STEEL-VENT EGER KUPÁT,  és oklevél díjazásban részesülnek. A II.-III. helyezettek kupa és oklevél díjazásban részesülnek.

 

  

Technikai előírások: a fegyverre, lőszerre, öltözékre az MSSZ Általános Technikai Szabályzata érvényes.

 

Kispuska, standardpuska versenyszám:          1 próbatábla, korlátlan számú próbalövésre

                                                                         6 értékelt tábla, táblánként 5 értékelt lövésre, lőidő a

                                                                         próbalövésekkel együtt 40 perc.

 

Pisztoly versenyszámok( nemzeti)                   1 próbatábla, 5 perc 5 próbalövésre

                                                                         2 értékelt tábla, 20 perc 20 értékelt lövésre

                                                                           ( 10 lövésnél 10 perc  lőidő)

 

A nemzetközi versenyszámok esetén a vonatkozó ISSF szabályok szerint.

Megjegyzés: A résztvevők a nevezéseikkel elfogadják a kiírás és a rendezés előírásait.

Vitás kérdésekkel a vezető versenybíró döntése a mérvadó.

A versenybírókat a Heves Megyei Sportlövő Szövetség biztosítja.

 

Eger, 2017. május  15.                                                                      Rendezőbizottság

A verseny szervezője
Egri PLE
A verseny helyszíne
3300 Eger, Legányi F. út 3.
A verseny kezdete
2017-05-27
A verseny vége
2017-06-06
A nevezés típusa
hataridos
Nevezési határidő
Nevezési díj
1500-2000 HUF
Nevezési díj befizetésének módja
keszpenz

10m Légpuska 60 - Serdülő fiú

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Farkas Martin
2004
Egri PLE
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Név Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Farkas Martin 2004. Egri PLE 344,0 -

10m Légpisztoly 40 - Serdülő fiú

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Nagy Zsombor
2004
Egri PLE
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Név Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Nagy Zsombor 2004. Egri PLE 329,0 Bronzjelvény

10m Légpisztoly 40 - Ifjúsági leány

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Kovács Tamara Mónika
2002
KSI SE
Fábián Sára Ráhel
2002
KSI SE
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Név Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Kovács Tamara Mónika 2002. KSI SE 362,0 Aranyjelvény
2 Fábián Sára Ráhel 2002. KSI SE 360,0 Aranyjelvény

50m Nyílt irányzékú Kispuska 30 fekvő - Felnőtt férfi

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Farkas Imre
1954
VAMAV LSK
Horváth Tibor
1959
VAMAV LSK
Liptai Gábor
1943
Edelény Város TTE
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Name Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Liptai Gábor 1943. Edelény Város TTE 148,0 -

50m Kisöbű standard puska 30 fekvő - Felnőtt férfi

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Farkas Imre
1954
VAMAV LSK
Horváth Tibor
1959
VAMAV LSK
Varga Csaba
1969
VAMAV LSK
Liptai Gábor
1943
Edelény Város TTE
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Name Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Horváth Tibor 1959. VAMAV LSK 283,0 I. osztály
2 Varga Csaba 1969. VAMAV LSK 275,0 I. osztály
3 Farkas Imre 1954. VAMAV LSK 271,0 I. osztály
4 Liptai Gábor 1943. Edelény Város TTE 207,0 -

50m Pisztoly - Felnőtt férfi

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Karacs Zsolt
1966
UTE
Kalmár Tamás
1995
UTE
Szűcs Gergely
1977
UTE
Szilárd Bendegúz
2001
UTE
Szabó István Tamás
1977
Debrecen Városi LE
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Név Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Szabó István Tamás 1977. Debrecen Városi LE 529,0 III. osztály
2 Szilárd Bendegúz 2001. UTE 484,0 IV. osztály

25m Pisztoly - Felnőtt női

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Babicz Sára
1990
UTE
Kónya Viola
2002
UTE
Novotnyné Kovács Katalin
1964
BHSE
Tóth Anikó
1975
BHSE
Sebesi Franciska
1995
Honvéd Kossuth LK
Fábián Sára Ráhel
2002
KSI SE
Kovács Tamara Mónika
2002
KSI SE
Bakos Natália
1981
Mátyásföldi TLE
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Name Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Tóth Anikó 1975. BHSE 552,0 III. osztály
2 Bakos Natália 1981. Mátyásföldi TLE 539,0 III. osztály
3 Sebesi Franciska 1995. Honvéd Kossuth LK 534,0 III. osztály
4 Kovács Tamara Mónika 2002. KSI SE 533,0 III. osztály
5 Novotnyné Kovács Katalin 1964. BHSE 526,0 IV. osztály
6 Fábián Sára Ráhel 2002. KSI SE 518,0 IV. osztály
7 Kónya Viola 2002. UTE 392,0 -

25m Sportpisztoly 30+30 - Felnőtt férfi

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Csizmadia András
1974
UTE
Pernyész Csaba
1968
Délvidéki Lövészakadémia Szeged
Bérces Béla
1972
Győri Polgári LE
Orbán Zsolt
1968
Mátyásföldi TLE
Szöllősi Henrik
1994
Egri PLE
Takács László
1959
Egri PLE
Ferencz Zsolt
1972
Egri PLE
Sebesi András
1967
Honvéd Kossuth LK
Varga András
1991
KSI SE
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Név Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Sebesi András 1967. Honvéd Kossuth LK 570,0 II. osztály
2 Orbán Zsolt 1968. Mátyásföldi TLE 564,0 II. osztály
3 Takács László 1959. Egri PLE 562,0 47 II. osztály
4 Bérces Béla 1972. Győri Polgári LE 562,0 38 II. osztály
5 Csizmadia András 1974. UTE 554,0 III. osztály
6 Varga András 1991. KSI SE 540,0 III. osztály
7 Pernyész Csaba 1968. Délvidéki Lövészakadémia Szeged 538,0 III. osztály
8 Szöllősi Henrik 1994. Egri PLE 537,0 III. osztály
9 Ferencz Zsolt 1972. Egri PLE 496,0 IV. osztály

25m Sportpisztoly 10 pont - Felnőtt férfi

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Vályi Kornél
1976
Káli Lövész Sport Klub
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Név Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Vályi Kornél 1976. Káli Lövész Sport Klub 78,0 I. osztály

25m Sportpisztoly 20 pont - Felnőtt férfi

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Csukás Ferenc
1949
Debrecen Városi LE
Földi Lajos
1962
Debrecen Városi LE
Szilágyi Sándor
1960
Debrecen Városi LE
Farkas Imre
1954
VAMAV LSK
Horváth Tibor
1959
VAMAV LSK
Ferencz Zsolt
1972
Egri PLE
Földesi Csaba
1974
Egri PLE
Kerékgyártó László
1961
Egri PLE
Kiss Zsolt
1962
Káli Lövész Sport Klub
Müller László
1975
Egri PLE
Rapcsák Róbert
1976
Egri PLE
Rapi László
1944
Egri PLE
Takács László
1959
Egri PLE
Troskin Nyikolaj
1950
Egri PLE
Zele Imre
1956
Egri PLE
Örkényi Levente Zoltán
1979
Egri PLE
Surányiné Takács Melinda
1983
Egri PLE
Kígyósi Imre
1958
Debrecen Városi LE
Szécsényi Szabolcs
1970
VAMAV LSK
Albert Krisztián
1975
Káli Lövész Sport Klub
Barczi Krisztián
1977
Káli Lövész Sport Klub
Bakos Natália
1981
Mátyásföldi TLE
Novotnyné Kovács Katalin
1964
BHSE
László Róbert
1966
Jászfelsőszentgyörgy LK
Liptai Gábor
1943
Edelény Város TTE
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Name Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Barczi Krisztián 1977. Káli Lövész Sport Klub 193,0 I. osztály
2 Horváth Tibor 1959. VAMAV LSK 188,0 I. osztály
3 Takács László 1959. Egri PLE 187,0 I. osztály
4 Bakos Natália 1981. Mátyásföldi TLE 184,0 I. osztály
5 Novotnyné Kovács Katalin 1964. BHSE 184,0 I. osztály
6 Szécsényi Szabolcs 1970. VAMAV LSK 182,0 I. osztály
7 Albert Krisztián 1975. Káli Lövész Sport Klub 180,0 I. osztály
8 Troskin Nyikolaj 1950. Egri PLE 178,0 I. osztály
9 Kígyósi Imre 1958. Debrecen Városi LE 178,0 I. osztály
10 László Róbert 1966. Jászfelsőszentgyörgy LK 175,0 I. osztály
11 Földi Lajos 1962. Debrecen Városi LE 174,0 I. osztály
12 Farkas Imre 1954. VAMAV LSK 173,0 I. osztály
13 Ferencz Zsolt 1972. Egri PLE 172,0 I. osztály
14 Csukás Ferenc 1949. Debrecen Városi LE 172,0 I. osztály
15 Surányiné Takács Melinda 1983. Egri PLE 168,0 I. osztály
16 Rapi László 1944. Egri PLE 155,0 I. osztály
17 Rapcsák Róbert 1976. Egri PLE 153,0 I. osztály
18 Liptai Gábor 1943. Egri PLE 126,0 III. osztály

25m Központi gyújtású pisztoly 30+30 - Felnőtt férfi

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Novotnyné Kovács Katalin
1964
BHSE
Tóth Anikó
1975
BHSE
Bérces Béla
1972
Győri Polgári LE
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Név Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Bérces Béla 1972. Győri Polgári LE 555,0 III. osztály

25m Központi gyújtású pisztoly 10 - Felnőtt férfi

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Bak Zsolt
1967
Egri PLE
Molnár István
1959
Egri PLE
Vályi Kornél
1976
Káli Lövész Sport Klub
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Név Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Bak Zsolt 1967. Egri PLE 86,0 I. osztály
2 Vályi Kornél 1976. Káli Lövész Sport Klub 80,0 I. osztály

25m Központi gyújtású pisztoly 20 - Felnőtt férfi

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Csukás Ferenc
1949
Debrecen Városi LE
Földi Lajos
1962
Debrecen Városi LE
Szilágyi Sándor
1960
Debrecen Városi LE
Farkas Imre
1954
VAMAV LSK
Horváth Tibor
1959
VAMAV LSK
Ferencz Zsolt
1972
Egri PLE
Földesi Csaba
1974
Egri PLE
Kerékgyártó László
1961
Egri PLE
Kiss Zsolt
1962
Káli Lövész Sport Klub
Müller László
1975
Egri PLE
Rapcsák Róbert
1976
Egri PLE
Takács László
1959
Egri PLE
Zele Imre
1956
Egri PLE
Örkényi Levente Zoltán
1979
Egri PLE
Kígyósi Imre
1958
Debrecen Városi LE
Szécsényi Szabolcs
1970
VAMAV LSK
Albert Krisztián
1975
Káli Lövész Sport Klub
Barczi Krisztián
1977
Káli Lövész Sport Klub
Liptai Gábor
1943
Edelény Város TTE
László Róbert
1966
Jászfelsőszentgyörgy LK
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Name Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Takács László 1959. Egri PLE 188,0 I. osztály
2 Farkas Imre 1954. VAMAV LSK 186,0 I. osztály
3 Horváth Tibor 1959. VAMAV LSK 185,0 I. osztály
4 Kígyósi Imre 1958. Debrecen Városi LE 182,0 I. osztály
5 Szécsényi Szabolcs 1970. VAMAV LSK 182,0 I. osztály
6 Földi Lajos 1962. Debrecen Városi LE 179,0 I. osztály
7 Barczi Krisztián 1977. Káli Lövész Sport Klub 175,0 I. osztály
8 Albert Krisztián 1975. Káli Lövész Sport Klub 174,0 I. osztály
9 Csukás Ferenc 1949. Debrecen Városi LE 170,0 I. osztály
10 László Róbert 1966. Jászfelsőszentgyörgy LK 168,0 I. osztály
11 Ferencz Zsolt 1972. Egri PLE 165,0 I. osztály
12 Rapcsák Róbert 1976. Egri PLE 150,0 I. osztály
13 Liptai Gábor 1943. Edelény Város TTE 129,0 III. osztály

25m Standardpisztoly 3x20 - Felnőtt férfi

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Csizmadia András
1974
UTE
Kalmár Tamás
1995
UTE
Pernyész Csaba
1968
Délvidéki Lövészakadémia Szeged
Novotnyné Kovács Katalin
1964
BHSE
Pálinkás Lajos
1964
Zámolyi Lövészklub
Szöllősi Henrik
1994
Egri PLE
Takács László
1959
Egri PLE
Takács Tibor
1967
Egri PLE
Nagy László
1970
BHSE
Varga András
1991
KSI SE
Sebesi András
1967
Honvéd Kossuth LK
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Name Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Takács Tibor 1967. Egri PLE 562,0 I. osztály
2 Csizmadia András 1974. UTE 544,0 II. osztály
3 Sebesi András 1967. Honvéd Kossuth LK 542,0 II. osztály
4 Kalmár Tamás 1995. UTE 538,0 III. osztály
5 Nagy László 1970. BHSE 534,0 III. osztály
6 Szöllősi Henrik 1994. Egri PLE 531,0 III. osztály
7 Pernyész Csaba 1968. Délvidéki Lövészakadémia Szeged 499,0 IV. osztály

25m Gyorstüzelő pisztoly - Felnőtt férfi

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Pernyész Csaba
1968
Délvidéki Lövészakadémia Szeged
Pálinkás Lajos
1964
Zámolyi Lövészklub
Takács Tibor
1967
Egri PLE
Sebesi András
1967
Honvéd Kossuth LK
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Name Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Takács Tibor 1967. Egri PLE 573,0 I. osztály
2 Sebesi András 1967. Honvéd Kossuth LK 555,0 III. osztály
3 Pernyész Csaba 1968. Délvidéki Lövészakadémia Szeged 512,0 -

10m Légpisztoly 20 - Felnőtt férfi

A versenyszámban csapatverseny nem kerül megrendezésre.
Nevezettek
Versenyzők
Földi Lajos
1962
Debrecen Városi LE
Csukás Ferenc
1949
Debrecen Városi LE
Eredményjegyzék tábla kvalifikáció
Helyezés Name Születési dátum Klub Eredmény Megjegyzés Minősítés
1 Földi Lajos 1962. Debrecen Városi LE 178,0 III. osztály
2 Csukás Ferenc 1949. Debrecen Városi LE 163,0 IV. osztály