XIII. Százhalombattai Shooting Open képekben

2022.01.09. vasárnap

A nőknél Dénes Eszter (UTE) nyerte 251.1 körrel a juniorok és a felnőttek összevont döntőjét a 10 méter légpuska versenyszámban a XIII. Százhalombattai Shooting Openen, amely egyben a sportlövők első válogatója volt a márciusi, Hamarban (Norvégiában) megrendezendő Európa-bajnokságra. A második helyen Mészáros Eszter (MATE-Gödöllői EAC) végzett 250.3 körrel, míg a harmadikon Biatovszki Mira (UTE) 227.8 körrel. Az alapversenyt a két korosztálynak külön rendezték, a felnőtteknél Dénes Eszter zárt az élen 630.2 körrel, a junioroknál Mészáros Eszter 630.6 körrel.

A férfiaknál Pekler Zalán (Komáromi VSE) győzött 249.4 körrel a juniorok és a felnőttek összevont döntőjében a 10 méter, légpuska számban. Mögötte Vas Péter (Komáromi VSE) lett a második 249 körrel és Somogyi Péter (ZTE) a harmadik 227.7 körrel. Az alapversenyben a felnőtteknél első Pekler Zalán 627.9 körrel zárt, míg a junioroknál Csendes Dávid Zoltán (Cél-Tudat SE) lett az első, aki 627.3 kört teljesített. Az olimpiai ötödik, kétszeres felnőtt Európa-bajnok Péni István nem indult. Az eredményekből kitűnik, hogy a hölgyek ezúttal pontosabban céloztak.

A második válogatót egy hónap múlva rendezik.

2022.01.08. szombat

A nőknél Csonka Zsófia (PSN Zrt.) nyerte 240.7 körrel a juniorok és felnőttek összevont döntőjét a 10 méter, légpisztoly számban a XIII. Százhalombattai Shooting Openen, amely egyben a sportlövők első válogatója volt a márciusi, Hamarban (Norvégiában) megrendezendő Európa-bajnokságra. A második helyen Major Veronika (BEFAG Keszthelyi Erdész Lövészklub) végzett 239.9 körrel, míg a harmadikon Jákó Miriam (Cél-Tudat SE) 217.6 körrel. Az alapversenyt a két korosztálynak külön rendezték, a felnőtteknél Major Veronika zárt az élen 575 körrel, a junioroknál Jákó Miriam 570 körrel.

A férfiaknál Tátrai Miklós (BHSE) győzött 240.4 körrel a juniorok és felnőttek összevont döntőjében a 10 méter, légpisztoly számban. Mögötte Nagy László (BHSE) lett a második 235 körrel és Nagy Bálint (Egri Polgári Lövészegylet) lett a harmadik 214.6 körrel. Az alapversenyben a felnőtteknél első Tátrai Miklós 571 körrel zárt, míg a junioroknál Nagy Bálint lett az első. 576 körös teljesítménye felnőtt szintű eredmény.

Holnap a 10 méter, légpuska versenyszámot rendezik Százhalombattán.