ISSF Presidents Cup Rifle / Pistol / Shotgun · Cairo, EGY 28 Nov - 04 Dec 2022

Öt magyar versenyző is meghívót kapott a világranglistás helyezése alapján, a President's Cup versenyre, amelyet Kairóban rendeznek meg.

Péni István 10 méter légpuskában és az 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámban lép lőállásba, Mészáros Eszter és Bajos Gitta 10 méter légpuskában indul. Pekler Zalán az 50 méter puska három testhelyzetű számban száll harcba az éremért, míg Major Veronika a 10 méter légpisztoly mellett a 25 méter sportpisztoly számban versenyez.

13:00 - 14:00 Final 50m Rifle 3 Positions Men

Megszületett a második magyar érem Kairóban a sportlövők világkupadöntőjét felváltó Elnök Kupán, miután Pekler Zalán bronzérmes lett az 50 méter három testhelyzetű versenyszámban. 588 körrel az ötödik helyen kvalifikálta magát a nyolcas döntőbe, ahol a szabályok szerint az első két helyen végző külön mérkőzést vívott az aranyéremért. Pekler Zalán a svájci Jan Lochbihlerrel 406.7 körrel holtversenyben a második-harmadik helyen végzett, a szétlövés azonban a svájcinak kedvezett (10.4 - 9.9). Az aranymérkőzésen a cseh Petr Nymbursky 16-14-re jobbnak bizonyult Jan Lochbihlernél.

Pekler Zalán: "Nagyon örülök a bronzéremnek. Rengeteget dolgoztam ezért, és a sok munka gyümölcse beérett. A 2022-es év nagyon jól sikerült számomra az 50 méteres versenyszámokban, az Elnök Kupa mellett két világkupaversenyen is dobogóra tudtam állni. Itt, Kairóban most nagyon picin múlott, hogy nem jutottam el az aranymérkőzésig. A szétlövésben a szerencse nem állt mellém, de emiatt sem tudok búslakodni, az érem kárpótol mindenért."

Pénteken Péni István nyert bronzérmet a férfiak 10 méter légpuska versenyszámában. Ma (szombaton) még egy magyar lesz érdekelt a döntők során, méghozzá Major Veronika a nők 25 méter pisztolyszámában.

14:30 - 15:30 Final 50m Rifle 3 Positions Women

16:15 - 17:15 Final 25m Pistol Women

Major Veronika a negyedik helyen végzett 12 találattal a nők 25 méter pisztoly versenyszámában Kairóban a sportlövők Elnök Kupáján. Az alapversenyből 587 körös teljesítménnyel másodikként jutott a nyolcas döntőbe, ahol a versenyzők két négyes csoportban folytatták. A két kvartett első két helyezettje került be az érmek sorsáról döntő utolsó szakaszba. Major Veronika a nyolc között saját négyes csoportjában hatalmas izgalmak után végzett a második helyen: a 13 találatos szingapúri Hsziu Hung Teh mögött ugyanis hármas holtverseny alakult ki az osztrák Sylvia Steiner, a thaiföldi Tanyaporn Prucksakorn és a magyar versenyző között, miután mindannyian 10 találattal zártak. A szétlövés Major Veronikának sikerült a legjobban, aki az ötlövéses sorozatban négy találatot ért el, míg másik két ellenfele csak hármat. Az úgynevezett medal match során a német Doreen Vennekamp volt a legjobb 31 találattal, így az ő nyakába akasztották az aranyérmet, a francia Camille Jedrzejewski végzett a második helyen 27, míg a már említett szingapúri a harmadikon 18 találattal. Major Veronika a negyedik helyen végzett.

Ezzel eldőlt, hogy a magyar küldöttség két bronzéremmel zárta az Elnök Kupát, Péni István 10 méter légpuskában, míg Pekler Zalán az 50 méter puska három testhelyzetű számban lett bronzérmes.

17:45 - 18:45 Final 25m Rapid Fire Pistol Men

FRIDAY 02.12

Megszületett az első magyar érem Kairóban a sportlövők Elnök Kupáján, miután a férfiak 10 méter légpuska versenyszámában a háromszoros Európa-bajnok Péni István bronzérmes lett. Kissné Oroszi Edit tanítványa az elődöntőben egy végig kiélezett mérkőzésen minimális, 16-14-es vereséget szenvedett az olasz Danilo Dennis Sollazzótól. Az olasz végül ezüstérmes lett, mert az aranymérkőzésen az indiai Rudrankksh Balasaheb Patil jobbnak bizonyult nála 16-8-ra. Péni István az alapversenyből 627.4 körrel hetedikként jutott tovább. A nyolc között aztán a négyes csoportjában pont a későbbi győztes indiai mögött a második helyen zárva lépett tovább a négy közé.

Péni István: Nagyon örülök a bronzéremnek, persze kicsit bánkódom, hogy miért nem lett fényesebb ez az érem. Többnyire vezettem az olasz előtt, és jól ment, de végül szoros meccsben kikaptam. Annak tudatában viszont, hogy egész múlt héten lázasan feküdtem otthon és még mindig nem vagyok jól, kifejezetten jól sikerült szereplés.

Szombaton a nők 25 méter pisztoly versenyszámának fináléjában Major Veronika, míg a férfiak 50 méter puska három testhelyzetű számának nyolcas döntőjében Pekler Zalán lesz érdekelt.

THURSDAY 01.12

Péni István az elődöntőbe jutott a férfiak 10 méter légpuskaszámában Kairóban, a sportlövők Elnök Kupáján, miután a nyolcas döntőben négyes csoportjában a második helyen végzett 208.9 körrel. Ebben a negyeddöntőben az indiai Rudrankksh Balasaheb Patil végzett az élen 211.7 körrel. Péni István pénteken az olasz Danilo Dennis Sollazzóval mérkőzik a kettőbe jutásért.

A nők 10 méter légpuska versenyszám nyolcas döntőjében is volt magyar érdekeltség, de Mészáros Eszternek négyes csoportjában három tized hiányzott a továbbjutást érő második helyhez. 209.2 körrel harmadik lett a kvartettjében.

Major Veronika sem járt jobban, aki a nők 10 méter légpisztoly számában a nyolcas döntőben 196.5 körrel a négyes csoportjában harmadik lett, így ő is befejezte a küzdelmet.

Pekler Zalán 588 körrel (térdelő: 193, fekvő: 197, álló: 198) ötödikként finalista a férfi puska 50 méter három testhelyzetű versenyszámban Kairóban a sportlövők Elnök Kupáján. Péni Istvánnak egy kör hiányzott a döntőhöz, 584 körrel 10. lett. Az alapversenyben az első három helyen záró indiai Swapnil Kusale, a szlovák Patrik Jany és a norvég Jon-Hermann Hegg egyaránt 589 kört lőtt. A nyolcas finálét szombaton rendezik.

A nők 25 méter pisztoly versenyszámában Major Veronika 587 körös (pont: 292, gyors: 295) teljesítménnyel másodikként jutott a nyolc közé. Az alapversenyben a francia Camille Jedrzejewski végzett az élen 588 körrel. A döntőt ebben a számban is szombaton rendezik.

WEDNESDAY 30.11

Három magyar, Major Veronika, Mészáros Eszter és Péni István is bejutott a döntőbe a 10 méteres számokban a Kairóban zajló sportlövő Elnök Kupán. Péni István 627.4 körrel hetedikként jutott a nyolc közé a férfiak 10 méter légpuska számában, az osztrák Martin Strempfl volt az alapverseny legjobbja 632.3 körrel. Érdekesség, hogy a nőknél is ugyanennyit lőtt az alapban első francia Oceanne Muller. A nőknél két magyar is indult, Mészáros Eszter 629.5 körrel a hetedik helyen bejutott a fináléba. Bajos Gittának ugyanakkor négy tized hiányzott hozzá, a 627.7 kör a kilencedik helyet jelentette. A nők 10 méter légpisztoly versenyszámában Major Veronika is kvalifikálta magát a döntőbe, méghozzá 578 körrel ötödikként. Az alapban az első két helyen végző görög Anna Korakaki és a szerb Zorana Arunovic is 587 kört teljesített.

09:00 - 10:15 10m Air Rifle Men