Sidi Péter, sportlovő, Világ- és Európa-bajnok, olimpikon
Sidi Péter, többszörös Világ- és Európa-bajnok, olimpiai 5. helyezett, 2010-ben a világ legjobb sportlövője

2

A mai napon 2019. augusztus 08-án megkezdi a versenyzést Plzenben a 25 fős magyar csapat az Olimpiai Reménységek Versenyén. információ és program eredmények 2019.08.11. vasárnap 50m pisztoly junior fiú 8. Tamási Péter 524 16. Agárdy Vilmos 498 18. Nagy Máté 368 50m 3 testhelyzet junior lány 2019.08.10. szombat döntő: Dénes Eszter 443.3 körrel a harmadik, Bajos Gitta 418.5 körrel ötödik lett! alapverseny 4. Bajos Gitta 1168 5. Dénes Eszter 1167 16. Toma Dorina 1159 a csapat 3494 körrel második lett! 10m légpisztoly junior fiú 12. Nagy Bálint 566 13. Nagy Máté 566 26. Joó Attila 562 37. Polgár János555 40.Tamási Péter 553 42. Hegedűs László 552 48. Agárdy Vilmos 549 51. Iszprávnik Péter 549 csapatban: 7. Nagy Máté. Joó Attila, Tamási Péter 1681 körrel 10. Nagy Bálint, Polgár János, Agárdy Vilmos 1670 kör 10m légpuska junior fiú döntő: Hammerl Soma 205,5 körrel negyedik helyezett lett! alapverseny: 8. Hammerl Soma 624,3 10. Kiss Viktor 623.3 12. Török Ferenc 622.3 16. Szegedi Máté 620.3 36. Csendes Dávid 613.1 csapatban Hammerl Soma, Kiss Viktor, Török Ferenc 1869,9 körrel második lett! 25m pisztoly junior lány döntő: Komáromi Krisztina Panna 5 találattal nyolcadik lett! alapverseny 8. Komáromi Krisztina Panna 569 9. Fábián Sára Ráhel 567
2019. augusztus 01-jén a Világ- és Európa ranglistán szereplő magyar versenyzők. Európa-ranglista Világranglista Világcsúcslista Európa-csúcslista
Parasportlövő világkupa beszámolók/ Osijek – CRO/ 07.28. vasárnap Ma a két legjobb parasportlövőnk, Dávid Krisztina és Gurisatti Gyula 50m-es versenyszáma volt. Talán nem véletlen, hogy mindketten döntőbe kerültek. A verseny 4. napján pisztolyos versenyzőink 14 ország 31 versenyzője társaságában foglalta el a lőállást. Gurisatti Gyula 7. helyen, míg Dávid Krisztina 8. helyen biztosította magának a döntőben való részvételt. A döntőbe jutásért szoros küzdelem zajlott. A mezőny kiegyenlítettségét jelzi, hogy egy-egy kör döntött a legjobbak közé kerülésről. A döntőben 4 indiai, 2 magyar, 1 szerb és 1 ukrán versenyző lőtt. A versenyt Dávid Krisztina legjobb női versenyzőként a 6. helyen zárta, míg Gurisatti Gyula a 7. helyet szerezte meg. P4 50m mixed szabadpisztoly – 31 induló 13 ország 1 JOKIC Rastko SRB (540) 228.6 WR 2 DENYSIUK Oleksii UKR (537) 225.5 3 Singhraj IND (532) 207.4 6 DAVID Krisztina HUN (526) 132.2 7 GURISATTI Gyula HUN (527) 116.9 07.27. szombat A 2004-es születésű Rescsik Csaba /R1 10m/ az alapverseny során 600.2 körrel új junior világcsúcsot állított fel – QWRJ. Gurisatti Gyula /P3 25m/ szintén az alapversenyben 4 körrel megjavítva eddigi legjobb nemzetközi eredményét, másodikként jutott döntőbe. Grezner Mónika csapatvezető: Az eszéki Világkupán 227 sportoló indul 48 országból, a versenyen hat magyar
A Budapesti Sportszövetségek Uniója idén ősszel is elindítja felnőttképzési tanfolyamait sportoktatói, sportedzői (53 sportágban) és sportszervező - menedzser szakokon. KEDVEZMÉNYEK A kedvezmények a képzési díjból kerülnek levonásra, a vizsgadíjra nem vonatkoznak.  a jelentkezés 2019. augusztus 31-ig történő beérkezése esetén – 5%  a képzési díj 2019. október 19-ig történő egyösszegű befizetése esetén – 5%  korábban megszerzett sportszakmai végzettséggel rendelkező (sportedző, testnevelő tanár) jelentkezők részére – 25%  páros jelentkezés esetén mindkét fő részére – 5%  nappali tagozatos hallgatói jogviszony igazolása esetén – 10%  szövetségi ajánlás a jelentkezett sportágban – 5%  önkormányzati ajánlás – 5% Fenti kedvezmények maximum 15%-os mértékig összevonhatóak!
Nevezés : 2019. augusztus 29. 20.00-ig, a www.shooting.hu –n vagy a www.precizios-loveszet.hu-n Végleges nevezés a helyszínen.
Sportlövő magazin szombaton a DigiSport2-n 15:45-kor, ismétlés a Digisport1-en 20:50-kor!📺👌 Puskásaink és pisztolyosaink is válogatóversenyeken mérték össze a tudásukat, a tét az Európa-bajnokság és a riói világkupa volt. Bepillantást nyerhetnek a történelmi lövészet szépségeibe, beszámolunk az ifjúsági koronglövő ob-ről és a gyenesdiási futócéllövő Eb-ről is, végül pedig újra átélhetik 2019 első félévének magyar sportlövősikereit
Suhlban a július 12. és 20. között megrendezett Junior Világ Kupán versenyzőink az alábbi eredményeket érték el: Összesen 2 ezüst (Pekler Zalán és légpuskás lány csapat) és 3 bronzérmet nyertek versenyzőink (légpisztolyos lány csapat, összetett lány csapat, légpuskás fiú csapat) valamint 7 egyéni csúcs is született! Az éremtáblázatban a 16. helyet foglaltuk el. GRATULÁLUNK, nagyon ügyesek voltatok! :) 7. nap eredménye: Az utolsó napon megszületett az egyetlen egyéni érem, Pekler Zalán jóvoltából! 50m puska, 3 testhelyzet - Pekler Zalán 1170, II. hely; Hammerl Soma 1164 (16.) egyéni csúcs; Klenczner Márton 1150 (45.) - CSAPAT 4. hely 6. nap eredménye: 50m puska, 3 testhelyzet - Toma Dorina 1172 (6.); Bajos Gitta 1171 (9.) egyéni csúcs; Gáspár Lalita 1171 (10.); Dénes Eszter 1169 (12.) egyéni csúcs; Horváth Lea 1165 (19.); Lovász Dorina 1159 (26.) - HUN1 CSAPAT BRONZÉREM (Toma Dorina, Bajos Gitta, Horváth Lea); HUN2 CSAPAT 5. hely (Gáspár Lalita, Dénes Eszter, Lovász Dorina) 10m légpisztoly fiúk - Nagy Máté 561 (49.); Tamási Péter 557 (61.); Joó Attila 553 (72.); Nagy Bálint 551 (78.) - CSAPAT 16. hely 5. nap eredménye: 1 0m légpuska MIX - HUN 1 (Mészáros-Klenczner) 9. helyen végzett (azonos eredménnyel az előttük 8-ként továbbjutó svájci csapattal); HUN 2
Csütörtökön Pázmándfalu polgármesterével, Nagy Imre Gusztávval és a Győri Lövészklub vezetőivel dr. Vajda Attilával és Laczik Zsolttal egyeztetettek szövetségünk vezetői, Sinka László és Kéri Attila. A megbeszélés tárgya egy 10m-es lőtér esetleges megépítése és annak kialakítása volt. A találkozót megelőzően a Győri Lövészklub és a Kisalföldi Lövészklub lőterein is tartottak bejárást.
Július 12-14. között szintén Suhl-ban rendezték az ISSF World Tour németországi állomását, ahol népes magyar delegáció mérettette meg magát Target Sprint versenyszámokban. Információ
Major Veronika az 50m-es Futócéllövő Európa-bajnokság utolsó versenynapján európa csúccsal nyert 50m futócél vegyes nő versenyszámban! Vera 380 körös teljesítménnyel végzett az első helyen, őt az ukrán Avramenko Galina követi 377 körrel, a harmadik az orosz Izmalkova Irina lett 375 körrel. A magyar csapat harmadik helyen végzett. (Major Veronika, Körtvélyessy Gabriella, Bedekovich Viktória) Major Veronika: - Reggel úgy keltem, hogy éreztem, jól fog menni a lövészet. Nagyon koncentráltam már a szólításom előtt is, mert akartam ezt a sikert. Az utolsó 8-ast leszámítva elégedett vagyok a mai eredményemmel (is). Szerencsére ez már nem befolyásolta a versenyt. Örülök a 380 körös teljesítménynek és a sporttörténelmi aranyéremnek is, hiszen korábban a nőknek ebben a szakágban, 50 méteren nem rendeztek kontinensviadalt. Mivel keszthelyi vagyok, különös értéke van ennek a győzelemnek, hiszen ott nyertem, ahol elkezdtem lőni. A gyenesdiási lőtér méltó helyszíne volt az Eb-nek, a külföldiek is nagyon dicsérték. Most egy kis pihenő következik, aztán készülünk, de már pisztollyal az augusztusi, riói világkupára és a szeptemberi 25 méteres Európa-bajnokságra. Győrik Csaba szövetségi kapitány: - Kell-e annál nagyobb öröm, mint amikor egy sportoló a saját környezetében, a saját lőterén lesz Európa-bajnok?! Ráadásul csak nehezítette a dolgát, hogy két napig lőtték a 40 vegyest, amelyben az