2
1

2

2

Véget ért a wroclawi olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokság, ahol a magyar válogatott összességében egy arany- és öt bronzérmet nyert, amivel a 10. helyen végzett az éremtáblázaton. A németek lettek az elsők, hat arannyal, két ezüst- és két bronzéremmel. További részletek itt: https://esc-shooting.org/documents/european_championships? Jó hír, hogy Pekler Zalán is kvótát lőtt a férfi puskások 50 méter három testhelyzetű számában a 2023-as krakkói Európai Játékokra. Ez sikerült a nők 25 méter pisztoly számában Sike Renátának és Major Veronikának is. További részletek itt: https://esc-shooting.org/documents/eg?fbclid=IwAR1u5UV1XqLIuj8_9sLcK-6j8n0haNmhnr5FIC2rdChri9PO7b-9Ll9j2Pk Herczegh Szabolcs szövetségi kapitánnyal értékeltük a wroclawi 25-50 méteres sportlövő Európa-bajnokságot. Hogyan értékeli a wroclawi Európa-bajnokságot az olimpiai szemüvegen át? Az Eb előtti sajtótájékoztatón azt mondta, hogy egy érmet és egy olimpiai kvótát vár az ötkarikás számokban. Az egy egyéni érem bejött, míg az olimpiai kvóta hajszálnyira volt. A pisztolyosok közül Sike Renáta idei legjobb teljesítményét produkálva nyert bronzérmet, és az olimpiai kvóta is - a végig kiélezett éremcsatában - mindössze egy találatra volt. Major Veronikának rosszul sikerült a pontlövészete, amely sajnos a döntőjébe került. Elvárt, hogy edzőjével kielemezzék ennek okát. Csonka Zsófiának szintén a pontlövészete lett gyengébb, amin javítania kell a világbajnokságig. A feladat itt is ugyanaz, mint Veronikánál. Megjegyzendő, hogy Sike Renáta és Major Veronika az elért
Tisztelt Sporttársak! Ismét megrendezésre kerül négy őszi-téli fordulóval a Postaverseny. Szeretettel várjuk a nevezéseket a mellékelt excel tábla kitöltésével. A nevezési határidő: október 10.
A nőknél Pongrátz Bianka (Vasvári KLA) 116 korongos országos csúcsbeállítással nyerte a skeetlövők balatonfűzfői országos bajnokságát, amely egyben az 1. Igaly Diána-emlékverseny is volt. A második helyen Molnár Diána (Kis-Duna Mente SE) végzett 95 koronggal, míg a harmadik helyen Simon Evelin (Igaly József LK) 90 koronggal. A nőknél az alapverseny rangsorolt, és csapatverseny nem volt. A férfiaknál Jakó Attila (Vasvári KLA) a magyar bajnok 29 koronggal (alapban: 104), második Kupai András (Olympia-Sarlóspuszta SE) 22 (alapban: 99), harmadik Fodor Dávid (Balatonfűzfői LE) 21 koronggal (alapban: 115). A férfiaknál a csapatversenyt a Vasvári KLA "A" együttese (Jakó Attila, Turák György, Somogyi Árpád) nyerte 306 koronggal. A második Igaly József LK csapata 295 korongot ért el, míg a harmadik Vasvári KLA "B" együttese 290 korongig jutott. A hétvégi versenyt szakadó esőben és nagy szélben rendezték.
European Championship 25/50m Wroclaw SIUS https://ech2022.pl/ program 2022.09.17. A Péni István, Hammerl Soma, Pekler Zalán összeállítású magyar hármas az ötödik helyen végzett a férfiak 50 méter puska három testhelyzetű csapat versenyszámában a wroclawi sportlövő Európa-bajnokságon. A magyar együttes a kvalifikáció első részében - amikor a versenyzők mindhárom testhelyzetben 15-öt lőttek - az 1331 körös csehek és az 1329 körös norvégok mögött 1320 körrel harmadikként jutott a nyolc közé. A Q2-ben - amikor már csak testhelyzetenként 10 lövést kellett leadni - a Péni István (296), Hammerl Soma (290), Pekler Zalán (286) összeállítású magyar egység 872 körrel fejezte be, ami az ötödik helyet jelentette. Két körrel és három belső tízessel kellett volna több a magyaroknak, hogy a négyben végezzenek, és lőhessenek a bronzéremért. Az első helyért a cseh (882) és a norvég (877) csapat mérkőzhet. Péni István: "A selejtezőt is figyelembe véve 587 kör volt a legrosszabb eredményem a három testhelyzetű számban, ami nem tragédia. Persze aznap azzal nem sikerült a döntőbe kerülni. Ugyanakkor van pozitívum is, amit haza tudok vinni. A diopteremben ugyanis a hibát kijavítottuk, amin a fekvő versenyszámban az érem, a három testhelyzetűben pedig a döntőbe jutás múlt. További tanulság, hogy a régi technikám szerint lőttem most a csapat
2022. szeptember 15-én a Világ- és - Európa ranglistán szereplő magyar versenyzők. Európa-ranglista Világranglista Világcsúcslista Európa-csúcslista
Fontos tudnivalók! Az MSSZ elnöksége határozatban döntött az OB indulói korlát eltörléséről, így ahol megrendezésre kerül az OB versenyszám, ott Bajnokot hirdetünk az indulói létszámtól függetlenül, egyéniben is és csapatban is! A versenykiírás része: Amennyiben korcsoportonként és versenyszámonként a nevezéstől eltérően a helyszínen nincs min. 8 fő versenyző, abban az esetben, a korcsoportok összevonásra kerülhetnek (ifjúsági fiú-lány, open ifjúsági, junior fiú-lány, open junior, felnőtt férfi-nő, open felnőtt) Ha open versenyt rendezünk meg, akkor a csapatverseny az induló versenyzőkből állítható össze nemi megkötés nélkül. Erről az adott egyesületi csapatvezető a verseny első napján a verseny kezdete előtt legkésőbb 30 perccel kell nyilatkozzon a vezető versenybírónak. Az ifjúsági versenyzők, 2005-ben vagy után születettek csak a saját korcsoportjukban versenyezhetnek! Ettől eltérni csak elnökségi külön engedéllyel lehet.
[10.9 MAGAZIN] az M4 Sporton, szeptember 15-én, csütörtökön 12:45-kor. Ha nem tudod megnézni, ne aggódj, a https://mediaklikk.hu/m4/ linken vagy a szövetség Facebook oldalán utólag is megtekinthető. Tartalom: Műhelylátogatáson jártunk az UTE Mexikói úti lőterén, ahol kiderült, hogy a csapattársak jó eredményeinek az édesszájúak különösképp örülnek. Az ismét Magyarországon rendezendő ifjúsági csapat Európa-bajnokság fontosságáról Sinka László beszélt nekünk. A szentendrei világkupán láthattuk a hosszútávlövészet jövőjét, a mostani tesztverseny után pedig jövőre már világbajnokságot rendezhetünk.
2022.09.11. 25m RAPID FIRE PISTOL TEAM MEN JUNIOR Több mint három évtized után ismét magyar érem gyorstüzelő pisztolyban a junioroknál Megszületett az ötödik érem a 25, 50 méteres olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokságon. A junior fiúk 25 méter gyorstüzelő pisztoly csapat versenyszámában a Nagy Ákos Károly, Rédecsi Máté, Laczik Dávid összeállítású magyar együttes a harmadik helyért zajló mérkőzésen, óriási izgalmak után 16-14-re legyőzte a házigazda lengyeleket és ezzel bronzérmes lett. Utánpótlás korosztályban gyorstüzelő pisztolyban csapatban korábban 1987-ben szereztek a magyarok világversenyen érmet. A magyar együttes a kvalifikáció első részében - a 843 körös franciák mögött - 839 körrel a második helyen jutott tovább. A Q2 már nehezebben ment a magyar hármasnak, amely 512 körrel így is a negyedik helyen zárt, és lőhetett a bronzéremért a házigazda lengyelekkel. A bronzcsatában előbb a lengyel versenyzők adták le az 5-5-5 lövést, majd a magyarok. Minden sorozatban az a csapat kapott két pontot, amely több találatot ért el. Azonos találati eredménynél, egy-egy pont járt mindkét nemzetnek. Az öt lövés leadására egyébként 4 másodperc állt a versenyzők rendelkezésére. A Mariusz Bartczak-Gepart, Stanislaw Kozlowski, Hubert Jan Ratajczyk összeállítású lengyel csapat villámrajtot vett, 5-1-re és 12-8-ra is vezetett már. Nagy Ákosék azonban végig tapadtak ellenfelükre, és előbb 12-12-nél
50m RIFLE 3 POSITIONS TEAM MEN JUNIOR Újabb magyar bronzérem született Wroclawban a 25, 50 méteres olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokságon. A junior fiúk 50 méter puska három testhelyzetű csapat versenyszámában a Dénes András, Wittmann Péter Antal, Török Ferenc összeállítású magyar együttes a harmadik helyen végzett, miután a bronzmérkőzésen 16-12-re győzött a Leon Thieser, Simon Bauer, Nils Friedmann összeállítású német csapat ellen. A végig kiélezett bronzcsatában a németek már 8-4-re is vezettek, innen fordítottak Dénesék 12-10-re, és bár 14-10 után még két pontot gyűjtött az ellenfél, a vége 16-12 lett. A magyar csapatban Török Ferenc lőtt fekve, Dénes András térdelve, míg Wittmann Péter Antal állva a bronzmérkőzés során, ahol minden egyes sorozat végén az a csapat kapott két pontot, amelyik összességében nagyobbat lőtt, míg döntetlen eredménynél egy-egy pont járt mindkét nemzetnek. A kvalifikáció első szakaszában, a 3x15 lövés során a magyar csapat 1303 körös teljesítménnyel - a 1319 körös franciák mögött - másodikként jutott a nyolc közé. A Q2-ben, a 3x10 lövés során a magyar hármas 868 körig jutott, ami a negyedik helyet jelentette, és ezután lőhetett a bronzéremért a 870 körös németekkel. A szám aranyérmét a franciák nyerték, miután 17-9-re verték meg a házigazda lengyeleket. Wittmann Péter Antal: "Az tervben
2022.09.09. A bronzmérkőzésen a Fábián Sára Ráhel, Domsits Olivia, Jákó Miriam alkotta magyar csapat, 16-0 arányban győzött Norvégia ellen, a 25m junior lány pisztoly csapatversenyen!