ISSF World Cup Rifle / Pistol · Cairo, EGY 17 Feb - 24 Feb 2023

ISSF World Cup Rifle / Pistol · Cairo, EGY 17 Feb - 24 Feb 2023

22 Feb. 2023

Megszületett a magyar küldöttség harmadik érme, egyben második aranyérme a kairói sportlövő világkupa-versenyen, miután Major Veronika a 10 méter légpisztoly versenyszám után a 25 méter sportpisztolyban is az első helyen végzett. A magyar versenyző ezúttal is a nyolcadik helyen jutott a döntőbe 581 körrel (pontlövészet: 289, gyors: 292) az alapversenyből, amelynek a legjobbja a német Doreen Vennekamp volt, aki nagyon magas eredménnyel zárt (592). A fináléban aztán a résztvevők két négyes csoportban folytatták, mindkettőből az első két helyen végző lépett tovább. Major Veronika 15 találattal megnyerte saját négyes csoportját, így a német Doreen Vennekamp, a szintén német Michelle Skeries, valamint a szingapúri Te Hsziu Ji mellett lőhetett az aranyéremért. Az ún. medal match során a harmadik sorozattól Major Veronika és a a német Doreen Vennekamp külön csatáját lehetett látni, és végül Major Veronika hihetetlen izgalmak után 28 találattal végzett az első helyen, ellenfele 27 találattal zárt. Major Veronika duplázott, és ezzel megszületett a magyar küldöttség harmadik érme. Korábban a Dénes Eszter, Péni István magyar kettős szerzett még ezüstérmet a 10 méter légpuska vegyes csapat számban. A magyar küldöttség pedig India mögött az éremtáblázat második helyén áll.

Major Veronika: “Az elmúlt időszakban edzőmmel, Győrik Csabával sokat gyakoroltuk a döntőket, hiszen a verseny ott dől el. Azt gondolom, ez meghozta a gyümölcsét, azaz a két aranyérmet. A finálé a légpisztolyhoz hasonlóan nagyon izgalmasan telt, a csoportomból első helyen jutottam tovább, így magabiztosan álltam oda az érmek sorsáról döntő utolsó részre, ahol ismét sikerült az élre törnöm. Nagyon büszke vagyok a teljesítményemre, a 2019-es Újdelhiben megrendezett világkupaversenyen fordult elő korábban a duplázás, most ezt a bravúrt tudtam megismételni. Nem sok idő van már hátra a közelgő olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságig, így kis ünneplés után már csak arra koncentrálok. Ezúton is köszönöm a Magyar Sportlövők Szövetsége vezetőinek, hogy lehetővé tették számomra a világkupán való indulást.”

20 Feb. 2023

Megszületett a magyar küldöttség második érme a sportlövők kairói világkupaversenyén, miután a 10 méter légpuska vegyes csapat versenyszámban a Dénes Eszter, Péni István kettős ezüstérmes lett. Az alapversenyt a magyarok 631 körrel a második helyen zárták a Rudrankksh Balasaheb Patil, Narmada Nithin Raju (635,8 kör) kettős mögött, így az indiai duóval küzdhettek meg az aranyért.  Az aranymérkőzésen az indiaiak 16-6-ra győztek, így Dénes Eszter és Péni István párosa második lett.

Vasárnap Major Veronika megnyerte a nők 10 méter légpisztoly számát, így a magyar küldöttség eddig egy arany- és egy ezüstérmet szerzett és jelenleg vezeti az éremtáblázatot.

10m Air Rifle Mixed Team

Ezüstérmet nyert a Dénes Eszter, Péni István vegyespárosunk!

Gold Medal Match

Hungary DENES Eszter - PENI Istvan  -  India 2 RAJU Narmada Nithin - PATIL Rudrankksh Balasaheb 6 - 16

19 Feb. 2023

Megszületett az első magyar érem, ráadásul a legfényesebb a sportlövők kairói világkupa-versenyén, miután Major Veronika megnyerte a 10 méter légpisztoly versenyszámot. Az alapversenyből 572 körös teljesítménnyel nyolcadikként jutott a döntőbe. A finálé vége nagy izgalmakat hozott, végül az első két helyen végző, Major Veronika (253.4) és a szerb Zorana Arunovic (252.2) lőhetett az aranyéremért. A 16 pontig tartó aranymérkőzésen Major Veronika magabiztosan, 16-6-ra győzött szerb ellenfele ellen. A versenyszámban a harmadik helyet a görög Anna Korakaki szerezte meg.

Major Veronika: “Az alapverseny kissé küzdelmes volt, sajnos elmaradt a magas eredmény, de voltak jó szériák. A sorozat után láttam, hogy a kilencedik helyen vagyok, így már csalódottan pakoltam össze. Miután mindenki lelőtte, és kiírták, hogy kik jutottak döntőbe, úgy meglepődtünk edzőmmel, Győrik Csabával, hogy kétszer is megnéztük, biztos az én nevem mellett van-e a "Q"-betű. Az egyik indiai versenyző ugyanis RPO-ban indult, így nem kerülhetett döntőbe, én pedig becsúsztam a nyolcadik helyen. A döntőben végig magabiztosan versenyeztem, úgy voltam vele, ha már idáig eljutottam, nem állok meg. Az aranymérkőzésen is nyugodt voltam, tisztán gondolkodtam, így a legtöbb lövésemmel pontot szereztem. Nagyon boldog vagyok, ez a második vk-aranyérmem légpisztollyal. Kicsi pihenés után a sportpisztollyal folytatom, ott is szeretnék döntőbe jutni.”  (km)

Major Veronika magabiztosan, 16-6-ra győzött!

Major Veronika bejutott a délutáni döntőbe!

10m Air Pistol Men 10:00 - 11:15      Final 10m Air Pistol Men 12:15