Magyarország-Lengyelország sportlövő válogatott viadal

YOUTUBE ÉLŐ

Haladás Sportkomplexum térkép

Mindkét félidő magabiztos magyar győzelemmel zárult a Lengyelország elleni sportlövő válogatott viadalon a szombathelyi Haladás Sportkomplexumban. Az első félidőben 59-37-re, a másodikban 58-38-ra nyertek a mieink, így összességében 117-75-re.

Mind a nyolc-nyolc (két-két férfi és női puskás, illetve pisztolyos) lövő hatszor tíz lövést adott le, a 10 lövésre 10 percük volt. 10 lövésenként volt értékelés, és a két egymás melletti lövő közül az eredményesebb két pontot kapott. (Puskában volt tizedelés, pisztolyban nem az egyes lövéseknél.) Köregyenlőség esetén (pl. 104.0-104.0) 1-1 pont járt mindkét versenyzőnek. Így 8x12=96 pont talál gazdára.

Eredmények az első félidőben:

Pisztoly: Tátrai Miklós-Jerzy Pietrzak 8-4, Hegedűs László-Szymon Wojtyna 2-10, Fábián Sára-Julita Borek 6-6, Jákó Miriam-Natalia Krol 7-5 (23-25)

Puska: Sidi Péter-Tomasz Bartnik 6-6, Péni István-Rafal Lukaszyk 12-0, Mészáros Eszter-Alexandra Szutko 6-6, Dénes Eszter-Agnieszka Nagay 12-0 (36-12)

59-37

a második félidőben:

Pisztoly: Tátrai-Wojtyna 9-3, Hegedűs-Pietrzak 4-8, Fábián-Krol 7-5, Jákó-Borek 2-10 (22-26)

Puska: Sidi-Lukaszyk 10-2, Péni-Bartnik 10-2, Mészáros-Nagay 6-6, Dénes-Szutko 10-2 (36-12)

58-38

A végeredmény: 117-75

Győrik Csaba: "Kettős céllal rendeztük meg a Magyarország-Lengyelország válogatott sportlövő viadalt. Egyrészt a sportág népszerűsítése az ilyen mérkőzések célja, egy olyan versenyforma kipróbálása, ami egyszerűbb, nézőbarátabb. Sajnos, idén a koronavírus-járvány miatt nem lehettek jelen szurkolók a szombathelyi eseményen. Másrészt a lengyelekkel kiváló kapcsolatot ápolunk, amit az is bizonyít, hogy meghívtak bennünket jövőre egy lengyelországi visszavágóra. Ami a pénteki Eb-válogatót illeti: ezúttal elmaradtak az alapversenyben a nagyon magas eredmények, ugyanakkor éles döntőket láthattunk. Mészáros Eszter és Dénes Eszter teljesítményével elégedett voltam. Péni István pedig úgy tűnik, hogy idehaza verhetetlen. A pisztolyosoknál a mindössze 16 éves Jákó Miriam ismét bizonyította tehetségét a Hungarian Open megnyerése után. Tátrai Miklós két hétig nem tudott edzeni, karantén után tért vissza, tőle jobb alaperedményeket várok a következő két válogatón."

A magyar csapat 117-75 arányban győzött!

km

2020. december, 12-én 10.00-tól!

A  hétvégén, Szombathelyen lesz a Magyarország-Lengyelország sportlövő válogatott viadal

A két válogatott összeállítása.

A magyar csapat -  és a -  lengyel csapat

ffi puska:            Péni István, Sidi Péter              - Tomasz Bartnik, Rafal Lukaszyk
 női puska:          Mészáros Eszter, Dénes Eszter - Agnieszka Nagay, Alexandra Szutko
 ffi pisztoly:         Tátrai Miklós, Hegedűs László   -  Jerzy Pietrzak, Szymon Wojtyna
 női pisztoly:       Jákó Miriam, Fábián Sára           - Julita Borek, Natalia Krol

Edzők:                  Győrik Csaba, Szucsák László -  Andrzej Kijowski, Pawel Pietruk

A légpisztoly és légpuska versenyek versenyzői létszám és lebonyolítás:

puska:   2 fő nő, 2 fő férfi,
pisztoly: 2 fő nő, 2 fő férfi,

nemzetenként összesen 8 sportoló és 2 edző.