10m Air Rifle Men:

3. Péni István 629,9
10. Pekler Zalán 626,9
45. Hammerl Soma 622,4

Pekler Zalán két tizeddel csúszott ki a férfi légpuska döntőjéből. Pekler Zalán: "Vegyesek az érzéseim, mert a verseny előtt elfogadtam volna ezt az eredményt (626.9 kör), de most már bosszant, hogy ilyen picin múlott a finálé. A második sorozatom gyengébb lett, mint szerettem volna és az utolsó sorozatban is volt egy hiba. Az olimpiai kvóta a cél, ami most a légpuskában nem sikerült, de 50 méteren megpróbálom kiharcolni a tokiói indulás jogát."

16:00
Final 10m Air Rifle Men (Watch live at 15:50)

1. Péni István 251,3 Európa rekord

Hihetetlen izgalmak után Péni István aranyérmes lett légpuskában az eszéki sportlövő Európa-bajnokság, így 2020, Wroclaw után ismét az ő nyakába akasztják/akasztották az aranyérmet a kontinensviadalon. Kissné Oroszi Edit tanítványa alapversenyben 629.9 kört lőtt, és a harmadik helyen került a fináléba. A döntő Péni István és az izraeli Sergey Richter külön csatáját hozta. Bár az első öt lövés után a negyedik helyen állt a magyar versenyző, a tizedik után az élre ált. Majd sokáig az izraeli foglalta el a vezető helyet, aki egyre magabiztosabban vezetett. Az utolsó két lövés előtt Richter előnye 1.3 körre csökkent, az utolsó lövés előtt pedig már csak 5 tized volt kettejük között a különbség. Péni ekkor 10.5-öt lőtt, az izraeli versenyző kereken 10-est. 251.3 kör mindkettőjüknek. Jöhetett a szétlövés, amelyben a tokiói kvótás magyar 10.7-et teljesített, Richter pedig csak 10.3-at ért el. Péni István ezzel ismét Európa legjobbja lett a 10 méteres olimpia számban.

A légpuskában Európa-bajnok Péni István nyilatkozata: "Az ismert körülmények miatt nehéz felkészülésen vagyok túl. Mesébe illő ez a győzelem. Európa-csúcs a döntőben, aranyérem, címvédés. Az utolsó négy lövés előtt egyre jobban megközelítettem izraeli ellenfelemet, és bíztam benne, hogy van esélyem a győzelemre. A végén mindent kiadtam magamból. A szétlövés előtt pedig már éreztem, nem volt kérdés számomra, hogy megnyerem az Eb-t."

Péni István aranyérmes lett a férfi légpuskában az eszéki sportlövő Európa-bajnokságon. Péni István: "Nagyon elhúzott az izraeli ellenfelem. Volt már 2 kör is az előnye a döntőben, de egy percre sem adtam fel. Végig bíztam abban, hogy beérhetem. Aztán ha már ott volt előttem, akkor le is szakítottam azt az almát a szétlövésben. A 629.9 körös alaperedmény jó teljesítmény, amivel bárhol a döntőbe lehet jutni. Az alapban 60 tízest lőttem, de ott hiányoztak a nagy tízesek, amik a döntőben már megvoltak. A címvédés ritka a mi sportágunkban. Az Eb előtt azt mondtam volna, hogy 50 méteren, az összetett számban erősebb vagyok. Megvan, amiért jöttünk, így ott már könnyebb lesz versenyezni. Ami Tokiót illeti: bízom benne, hogy lesz olimpia, hogy ott leszünk és mindent meg fogok tenni, hogy ott is örömöt szerezzek."

Kissné Oroszi Edit edző: "Nagyon örültem az aranynak. Istók magabiztosan jutott a döntőbe. Az utolsó lövései mindig fergetegesek, ezért bíztam benne, hogy az arany is meglehet. Bár a mi sportágunkban nem lehet biztosra menni, mert sok a jó lövő és nagyon ritka, hogy valaki két egymást követő Eb-n győzni tudjon. Felkészülési versenynek terveztük a kontinensviadalt, azt hiszem, jó úton járunk.

Sinka László főtitkár: "Nagyon sok fájdalom ért bennünket az utóbbi hetekben. Istvánt különösen. Ezek után ilyen fényes sikert elérni, mesébe illő. 2.1 körös hátrányból feljönni és megfordítani, az már önmagában elképesztő teljesítmény. Ráadásul olimpiai számban az egyébként kiválóan lövő izraeli Richtert győzte le a szétlövésben. Péni István a magyar sport egyik fénylő csillaga, minden versenyre, Tokióba is azért utazik, hogy felcsendülhessen a Himnusz."

17:15
Final 10m Air Rifle Women (Watch live at 17:05)

6. Dénes Eszter 164,7

Dénes Eszter hatodik lett a női légpuskában. Az olimpiai kvótát az első és a második helyezett vitte el. Dénes Eszter: "Az alapverseny küzdős volt, de teljesen elégedett vagyok vele. Erős volt a mezőny, így jól kellett lőni a fináléhoz. Hónapok óta az ötkarikás kvóta lebegett a szemünk előtt. A döntő nem sikerült úgy, ahogy szerettem volna, ezért csalódott vagyok. Ugyanakkor juniorként nem lehetek szomorú a hatodik hely miatt.

Kissné Oroszi Edit edző: "Eszter megállta a helyét az alapversenyben és a döntőben is. Nagyon fiatal még és nagyon szorgalmas, bízom benne, hogy a párizsi olimpiára éremesélyesként utazhat majd.

Sinka László főtitkár: "Dénes Eszter még annyira fiatal, bőven lesz lehetősége olimpiákra kijutni. Junior kora ellenére már most Európa élmezőnyébe tartozik. Az edzők álma, nagyon szorgalmas versenyző. Biztos vagyok benne, hogy sok szép sikert fog még elérni. De ez a teljesítmény is megsüvegelendő, hiszen hatodiknak lenni Európában bármelyik szakmában, az nagyszerű teljesítmény."