50m Rifle 3 Positions Women Relay 1:
34. Toma Dorina1164

42. Zwickl-Veres Kata 1158
58. Horváth Lea 1148

Nem került magyar a döntőbe a női puskások 50 méteres összetett versenyszámában az eszéki sportlövő Európa-bajnokságon. Legjobb magyarként Toma Dorina 1164 körrel a 34. helyen végzett. A térdelőben 387 körig jutott, a fekvő testhelyzetben 394-et ért el, míg az állóban 383 kört lőtt. Zwickl-Veres Kata (386, 396, 376) 1158 körrel zárt, ami a 42. helyet jelentette, míg Horváth Lea (386, 387, 375) 1148 körrel 58. lett.

Toma Dorina: "A szél kissé zavart, mert hol az egyik, hol a másik irányba fújt. A térdelőben 5 kör benne maradt, a fekvőből viszont kihoztam azt, amit tudtam. Az álló sorozatommal sem lehetek elégedett, de a második fele már úgy sikerült, ahogy szerettem volna. Az első hazai válogatón 1175 kört lőttem, de akkor ideálisak voltak a körülmények. Annak ellenére, hogy messze voltam a döntőtől, sokat tanultam a versenyből.

11:45 - 14:30
50m Rifle 3 Positions Women Relay 2 (MQS only):
Lovász Dorina 1163, Gáspár Lalita 1157

13:00
Final 25m Rapid Fire Pistol Team Men Junior (Watch live at 13:25)

15:30
Final 50m Rifle 3 Positions Women (Watch live at 15:20)

46. Bartók Csaba 523

Legjobb magyarként Major Veronika 567 körrel az ötödik helyen végzett a standardpisztoly open versenyszámban az eszéki sportlövő Európa-bajnokságon. Az éremhez 570 kör kellett volna. A nyílt kategória azt jelenti, hogy a férfiak és a nők együtt versenyeznek. Az első 4x5 lövésre 4x150 másodperc áll a versenyzők rendelkezésére, a következő 4x5 lövésre már csak 4x20, majd az utolsó 4x5 lövésre csak 4x10 másodpercük van.

A versenyt cseh Matej Rampula nyerte 571 körrel. A további magyar helyezések: 22. Sike Renáta 557 kör, 27. Takács Tibor 556, 41. Csonka Zsófia 543, 46. Bartók Csaba 523.

Major Veronika: "A légpisztoly versenyszám óta már több nap eltelt, így jó volt, hogy a holnap (hétfőn) kezdődő sportpisztoly előtt versenyezhettem. Igaz, ezt a számot nemzetközi viadalon még soha nem lőttem. Volt egy szerencsétlen akadályom a 10 másodperces rész elején, amikor három tízes és egy nyolc lövés után már nem tudtam elsütni a fegyvert. Ilyenkor a szabályok értelmében meg kell ismételni mind az öt lövést és az öt legrosszabb eredményt veszik figyelembe. Az ismétlésben pedig volt hetesem, nyolcasom és kilencesem is két tízes mellett. De a legrosszabb öt lövés a kilencből 42 kör lett. Ezután sikerült jól összeszednem magam, és végül az ötödik helyen végeztem. Ez inkább önbizalmat ad, nem azon kesergek, hogy akár érmes is lehettem volna."ű

15:45 - 19:15