Trap Women

32.Jóna Bernadett 21,19,19,21,22 = 102

2021.06.29.

50m Rifle 3 Positions Mixed Team

31-21-re győzött a Fehérorosz duó MARTYNOVA Maria - SHCHERBATSEVICH Yury a Magyar páros ellen a bronzmeccsen, így a csapatunk Mészáros Eszter – Péni István negyedik helyezett lett!

A második párosunk Horváth Lea - Pekler Zalán a Q1-ben 13. helyen végeztek és nem jutottak tovább.

Trap Men
Hegyi Norbert 24,23,19
Moldován Marcell 20,22,23

Trap Women

Jóna Bernadett 21,19,19

50m Rifle 3 Positions Team Women
Negyedik helyezett lett a magyar csapat, miután a bronz mérkőzésen Ukrajna - Magyarország 46 - 44 - re nyert!
Női 3 Testhelyzet csapatunk Bajos Gitta, Dénes Eszter, Horváth Lea összetételben állt lőállásba.

2021.06.26.

Az új olimpiai számban, a légpuska vegyes párosban magyar siker született az eszéki sportlövő világkupán. A Mészáros Eszter, Péni István kettős a kvalifikáció első részében, a 2x30 lövés során 626.1 körrel a hetedik helyen jutott tovább a nyolc közé. A Q2-ben, a 2x20 lövés során parádésan lőttek a magyarok, hiszen 420.1 körrel az élen zártak, és lőhettek az aranyéremért a Julija Karimova, Szergej Kamenszkij duó ellen. Az aranycsatában az oroszok már 13-11-re vezettek, de innen fordítottak Mészárosék és győztek 17-13-ra.

Mészáros Eszter: "A kvalifikációban még nem ment olyan jól, ahogy szerettem volna, de az aranyéremért zajló mérkőzésen már kiegyensúlyozottan lőttem. Végig szoros versenyben voltunk az oroszokkal, nagyon örülök az aranyéremnek. A két nappal ezelőtti egyéni győzelemről pedig annyi, hogy nagyon szerettem volna világkupa-érmet szerezni. Az alapversenyből a hetedik helyen jutottam a döntőbe, ahol magabiztos versenyzést mutattam be. Az eszéki Eb-n gyakorolhattam a döntőket, és azok az érmes eredmények nagy önbizalmat adtak a mostani világkupára is. Elhittem, hogy tudok jó finálét lőni. Azért is fontosak ezek a vk-k, mert ilyenkor van bennem egy versenydrukk, amit ki kell tudni kapcsolni. A hazai válogatók nem adják ugyanazt az érzést és persze a mezőny is sokkal erősebb."

Szucsák László, Mészáros Eszter edzője: "Jól lőttek az oroszok, a végén nagy tízesek kellettek az aranyéremhez. Az olimpia szempontjából fontos volt a párosnak is ez a világkupa. Az összeszokottság sokat érhet Tokióban, hiszen ez a kettős képviseli majd a magyar színeket a japán fővárosban."

Péni István: "Emlékeim szerint másodjára lőttünk együtt, úgyhogy ennél jobban nem is sikerülhetett volna. Egy jó felkészülési verseny volt az olimpia előtt. Az első helyért zajló mérkőzésen az oroszok is kiválóan lőttek, de szoros küzdelemben sikerült elhoznunk az aranyérmet, aminek nagyon örülök."

2021.06.25.

Egy nagyszerű és eredményes nap végére Mészáros Eszter és Péni Istvan tette fel a koronát, akik a Világ Kupa légpuska vegyespáros számában fantasztikus versenyzéssel első helyen végeztek és ezzel holnap az aranyéremért lőhetnek a Julia Karimova, Szergej Kamenszkij összetételű orosz páros ellenében. A döntő 10.00 órakor kezdődik. Hajrá Eszti, hajrá Istók!!

Air Pistol Team Women
Negyedik helyezett lett a magyar csapat, miután a bronz mérkőzésen India - Magyarország 16 - 12 - re nyert!

Női légpisztoly csapatunk a negyedik helyen jutott be a bronzmérközésre, Major Veronika, Jákó Miriam, Fábián Sára Ráhel, ahol az indiai csapattal mérkőzik meg.

Air Rifle Team Women
Női csapatunk bronzérmet nyert!
624,5 körrel a harmadik helyen jutott a 11.15-kor kezdődő bronz meccsbe a Horváth Lea, Dénes Eszter, Mészáros Eszter alkotta magyar csapat

Air Rifle Team Men
Férfi csapatunk ezüst érmet nyert!

A Pekler Zalán, Hammerl Soma, Péni István összetételű triónk 10.45-kor az aranyéremért fog lőni az orosz (Marelnnikov Vladimir, Kamenskiy Sergey, Dryiagin Alexander) válogatott ellen!

csapat középdöntő: 2. Pekler Zalán, Hammerl Soma, Péni István 624,6

2021.06.24.

10m Air Pistol Women

Final élőben: 16:10 Major Veronika a döntőben ötödik lett 177,8 körrel!