ISSF World Cup Final Doha / QAT 18-26 nov 2023

ISSF WC Final Rifle / Pistol / Shotgun · Doha, QAT 18 Nov - 26 Nov 2023

Friday 24.Nov

Major Veronika a negyedik helyen végzett 23 találattal a nők 25 méter pisztoly versenyszámában a sportlövők világkupa-döntőjében, Dohában. A győzelmet a kínai Feng Szi-hszüan szerezte meg 37 találattal, a második helyen a német Doreen Vennekamp végzett 31 találattal, míg harmadik lett a szintén kínai Csao Nan 29 találattal.

Az alapversenyben Major Veronika 583 kört lőtt (pontlövészet: 291, gyors rész: 292), és a nyolcadik helyen kvalifikálta magát a fináléba.

Wednesday 22. Nov

Hihetetlen izgalmak után Pekler Zalán győzött a 10 méter légpuska versenyszámban 251.2 körrel a sportlövők dohai világkupa-döntőjében. Az idei Európa Játékok négyszeres aranyérmese az alapot 630.3 körrel zárta, és a harmadik helyen kvalifikálta magát a nyolcas döntőbe. A fináléban az első öt lövés után a második helyen állt, majd a 10., sőt a 12. lövést követően is harmadik volt, de a folytatásban visszacsúszott az 5. helyre. A nagyon szoros döntőben Pekler Zalán a 17. lövésre leadott 10.8-del a második helyre lépett előre, a 19.-re lőtt újabb 10.8 körrel pedig már az élre állt, és a győzelmet már nem is engedte ki a kezéből. Pekler Zalán végül magabiztosan 251.2 körrel, 1.8 körrel megelőzve a második szerb Lazar Kovacevicet aranyérmes lett, míg a harmadik helyen a cseh Jiri Privratsky végzett 229.5 körrel.

Ezzel megszületett a magyar küldöttség első érme, első aranyérme a vk-döntőben, amelyen még Mészáros Eszter (puska) és Major Veronika (pisztoly) képviseli a magyar színeket.