A résztvevő magyar csapat:

Csonka Zsófia, Fábián Sára, Major Veronika, Mészáros Eszter, Péni István, Sike Renáta, Tátrai-Fejes Miklós
csapatvezetők: Pál-Plichta Györgyi

Sunday 18. Feb

Péni István ezüstérmes lett 251.5 körrel a férfiak légpuska versenyszámában a sportlövők 10 méteres világkupaversenyén a spanyolországi Granadában. A győzelmet a cseh Jiri Privratsky szerezte meg 251.8 körrel, míg a harmadik helyen az olasz Edoardo Bonazzi végzett 230 körrel.

Kissné Oroszi Edit tanítványa az alapversenyben nagyszerűen lőtt és 631.6 körrel negyedikként került a nyolcas döntőbe. A fináléban a tizedik lövés után még a negyedik helyen állt Péni István, a 14. után már előlépett a harmadikra, sőt, a 20. lövést követően már másodikként jegyezték. A vége nagy izgalmakat hozott. Az utolsó két lövés előtt egyetlen tized előnnyel a magyar versenyző állt az élre, de az utolsó két lövésben minimális különbséggel jobb volt cseh ellenfele.

Péni Istvánnak ez a második érme Spanyolországban, hiszen szombaton Mészáros Eszterrel a vegyes csapat versenyszámban végeztek a harmadik helyen.

Mészáros Eszter hatodik lett 166.7 körrel a nők légpuska versenyszámában a sportlövők 10 méteres világkupaversenyén a spanyolországi Granadában. A győzelmet a dél-koreai Kwon Eunji szerezte meg 252.5 körrel.

Szucsák Mátyás tanítványa az alapversenyben nagyszerűen lőtt és 631.1 körrel nyolcadikként került a döntőbe.

Saturday 17. Feb

A Mészáros Eszter, Péni István magyar kettős bronzérmes lett a légpuska vegyes csapat versenyszámban a sportlövők granadai 10 méter világkupa-versenyén, miután a harmadik helyért zajló mérkőzésen 17-9-re legyőzte a Mehuli Ghosh, Divyansh Singh Panwar indiai kettőst. A győzelmet a német Anna Janssen, Maximilian Dallinger duó szerezte meg, miután az aranymérkőzésen 17-9-re verte meg a svéd Isabelle Johansson, Marcus Madsen párost.

Az alapversenyben a magyarok 631.1 kört (313.6 és 317.5) lőttek, a harmadik helyen végzetek, és így jutottak el az éremcsatáig.

10m Air Rifle Mixed Team

Bronze Medal Match

3. Hungary MESZAROS Eszter - PENI Istvan  ---  India 2 GHOSH Mehuli - PANWAR Divyansh Singh 17-9