Kneeling    94, 97 = 191
Prone        98, 98 = 196
Standing   97, 97 = 194 = 581

2023.09.17.

Megszületett a magyar küldöttség második érme a sportlövők Rio de Janeiróban zajló világkupaversenyén, miután a nők 25 méter pisztoly versenyszámában Major Veronika az első helyen végzett.

Győrik Csaba tanítványa az alapversenyben is kiválóan lőtt, hiszen 589 körrel az első helyen került a nyolcas döntőbe. A pontlövészetben is jól teljesített, 292 kört (96, 100, 96) lőtt, majd a gyors részében parádézott, hiszen mindössze hármat hibázott, 297 körrel (100, 97, 100) zárt.

A döntőben az ötödik sorozat után állt az élre Major Veronika, és bár a nyolcadik sorozatban Sang Kaj-jen beérte, a végén a magyar versenyző célzott pontosabban és 34 találattal győzött. A kínai versenyző 31 találattal lett a második és egy másik kínai sportlövő, Csen Jen végzett a harmadik helyen 28 találattal.

A másik magyar versenyző, Sike Renáta 576 (288, 288) körrel a 22. helyen végzett a 42 főt számláló mezőnyben.

Ez a magyar küldöttség második érme, hiszen pénteken a Mészáros Eszter, Pekler Zalán kettős lett második a légpuska 10 méter vegyes csapat versenyszámban.

25m Pistol Women

1.   MAJOR Veronika HUN Precision 96, 100, 96 = 292
                                           Rapid     100, 97, 100 = 297 = 589

22. SIKE Renata       HUN Precision 97, 95, 96 = 288
                                           Rapid     95, 99, 94 = 288 = 576

Megszületett a magyar küldöttség harmadik érme a Rio de Janeiróban zajló sportlövő világkupaversenyen, miután Péni István bronzérmes lett a férfiak 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámában. Kissné Oroszi Edit tanítványa az alapversenyben 588 kört lőtt, és ezzel a nyolcadik helyen jutott a fináléba. A döntőben a térdelő és a fekvő testhelyzetben leadott lövések után is a hetedik helyen állt, de az álló sorozatban szépen jött fel. Amikor már csak négyen maradtak, szétlőhetett a versenyben maradásért svájci ellenfelével, és mivel Christoph Duerrr 9.9 kört, míg Péni István 10.2-et, így biztossá vált, hogy a magyar versenyző már minimum bronzérmes. A folytatásban aztán előre lépni már nem sikerült, a versenyt a kínai Liu Jü-kun nyerte meg 460.1 körrel, a norvég Jon-Hermann Hegg lett a második 456.9 körrel, míg a bronzérmes Péni István eredménye 444.5 kör.

A másik magyar versenyző, Pekler Zalán 35. lett 579 körrel.

Major Veronika szintén vasárnap a nők 25 méter pisztoly versenyszámában győzött, míg a Mészáros Eszter, Pekler Zalán kettős a 10 méter légpuska vegyes csapatban lett második még pénteken. A magyar küldöttség az olaszok és a kínaiak mögött jelenleg a harmadik helyen áll az éremtáblázaton.

2023.09.15.

Megszületett a magyar küldöttség első érme a Rio de Janeiróban zajló sportlövő világkupaversenyen, miután a Mészáros Eszter, Pekler Zalán kettős a második helyen végzett a 10 méter légpuska vegyes csapat versenyszámban. A magyar kettős az alapversenyt 630.4 körös (314.8 és 315.6) teljesítménnyel megnyerte és a második helyen záró német Anna Janssen, Maximilian Ulbrich párossal lőhetett az első helyért. Az aranycsatát a német nyerék 16-12-re úgy, hogy Peklerék 4-0-ra és 10-6-ra is vezettek már, de a német kettős mindkét alkalommal beérte a magyarokat, majd 10-10 után elhúzott 14-10-re és már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. Mészáros Eszter és Pekler Zalán tehát ezüstérmes. A bronzérmet az izraeli Olga Tashtchiev, Sergey Richter páros szerezte meg.

A másik magyar egység, a Dénes Eszter, Péni István duó a 30. lett a 42 párost felvonultató mezőnyben.

10m Air Rifle Mixed Team

Gold Medal Match

Germany 1 JANSSEN Anna - ULBRICH Maximilian 16  --  Hungary 1 MESZAROS Eszter - PEKLER Zalan 12