ISSF World Cup Rio DE Janeiro 2022

2022.04.17.

Negyedik helyen végzett a Bajos Gitta, Péni István páros a riói Világ Kupa 50m puska összetett vegyes páros számában. Csapatunk 876 körrel negyedik helyen végzett a 30 lövéses alapversenyben, majd a Q2-ben a legjobb nyolc között ismét negyedikek lettek, ezúttal 586 köregységgel. Ezzel a bronzmérkőzésre kvalifikálták magukat, ahol a norvég Jenny Stene, Simon Claussen páros szoros küzdelemben, minimális különbséggel 16-14 arányban jobbnak bizonyult és megszerezte a bronzérmet.

2022.04.13.

A Bajos Gitta, Péni istván magyar kettős bronzérmes lett a 10 méter légpuska vegyes páros versenyszámban a riói sportlövő világkupán. A magyar kettős a keddi alapversenyben - ahol mindkét sportlövő 30 lövést adott le - 627.6 körrel a harmadik helyen végzett, és így az alapban hatodik Irán 2-es csapatával (Fatemeh Karamzadeh, Mahyar Sedaghat) mérkőzhetett az egyik bronzéremért. A szabályok értelmében ugyanis az alapverseny első két helyezettje az aranyéremért, míg a harmadik helyezett a hatodikkal, a negyedik az ötödikkel lő a bronzért. A Bajos Gitta, Péni István magyar kettős a 16 pontig tartó bronzcsatában magabiztosan, 16-4-re verte meg Irán 2-es együttesét.

BRONZE MEDAL MATCH

Hungary 1 BAJOS Gitta - PENI Istvan -- Islamic Republic of Iran 2 KARAMZADEH Fatemeh - SEDAGHAT Mahyar 16:4-re győzött a magyar csapat, ezzel megnyerték a bronzérmet! Gratulálunk!

10m Air Rifle Women
A döntőben 5. helyezést ért el Bajos Gitta 206,7 körrel! Gratulálunk!

Bajos Gitta az ötödik helyen végzett 206.7 körrel a 10 méter légpuska egyéni számban a Rio de Janeiróban zajló sportlövő világkupán. A magyar versenyző az alapversenyben 627.4 kört lőtt, és ötödikként került a nyolcas fináléba. Az aranyérmet a német Anna Janssen nyerte meg, aki az aranymérkőzésen 17-7-re verte meg a francia Oceanne Mullert.

Ezen világkupán már a végleges párizsi lebonyolítási rendben lőnek a versenyzők, visszatértek a lineáris döntős rendszerre. Ebben az esetben az alapverseny első nyolc helyezettje került a döntőbe. A finlában háromszor öt lövés után a két leggyengébb összesített eredménnyel rendelkező versenyző kiesett, vagyis eldőlt, hogy ki lett a hetedik és a nyolcadik. A következő ötös sorozat után ismét kiestek ketten, meglett az ötödik és a hatodik. Az újabb ötös sorozat után pedig eldőlt az is, hogy melyik versenyző végzett a harmadik és a negyedik helyen. Az első kettő pedig egy úgynevezett, legalább 16 pontig tartó aranymérkőzésen döntötte, hogy ki lett a győztes, illetve a második. Itt minden egyes lövésnél aki a nagyobbat lőtte, az két pontot kapott, míg azonos eredménynél (pl. 10.5-10.5), mindkét sportolónak egy-egy pont járt.