Magyarosrszág-Szlovénia 142-50 !!

142-50-re győzött Magyarország Szlovénia ellen a két nemzet válogatott mérkőzésén Szombathelyen, a Haladás Sportkomplexumban. Már az első félidőt követően tetemes volt a magyarok előnye (64-32). A szabályok szerint minden párban 6x10 lövést adtak le a versenyzők, és a 10-10 lövés eredményét hasonlították össze. Az a versenyző, aki nagyobbat lőtt, két pontot kapott, döntetlen esetén mindkét sportlövőnek 1-1 pont járt.

1. félidő Török Ferenc-Robert Markoja 11-1, Hammerl Soma-Blaz Luzar 12-0, Dénes Eszter-Klavdija Jerovsek 12-0, Tar Vivien-Sonja Bencina 0-12, Szemán Dávid-Sebastjan Kordis 4-8, Tátrai Miklós-Rok Ivanc 12-0, Major Veronika-Anja Prezelj 5-7, Jákó Miriam-Jagoda Tkalec 8-4 (64-32)

2. félidő Hammerl Soma-Robert Markoja 10-2, Török Ferenc-Blaz Luzar 12-0, Tar Vivien-Klavdija Jerovsek 10-2, Dénes Eszter-Sonja Bencina 4-8, Tátrai Miklós-Sebastjan Kordis 12-0, Szemán Dávid-Rok Ivanc 7-5, Jákó Miriam-Anja Prezelj 12-0, Major Veronika-Jagoda Tkalec 11-1 (78-18)

2021. december 11. (szombat)  Magyarország – Szlovénia Nemzetközi csapatverseny 10:00 - 17:00

A magyar szövetség kezdeményezésére két éve kezdődött a válogatott mérkőzések sorozata. 2019-ben Szlovákia, 2020-ban Lengyelország, míg idén Szlovénia lesz a vendégünk, miközben 2021-ben, pár hete Wroclawban került megrendezésre a tavalyi magyar-lengyel mérkőzés visszavágója. Idén a szomszédos Szlovénia válogatottja lesz a fiatal magyar csapat ellenfele. A Magyar Sportlövők Szövetsége kiváló munkakapcsolatot ápol a szlovén szövetséggel, nagy örömünkre szolgált, hogy a rendkívül zsúfolt decemberi időszakban meghívásunknak eleget téve tovább erősíthetjük együttműködésünket és barátságunkat. A válogatottak 8-8 fővel indulnak.

Edző:                    Andraž Tekavčič

A szombati napon 10.00-kor kezdődik az első félidő, 14.00-kor a második félidő, kb. 16.00-ig fog tartani. max:17.00.