Parasportlövő VK München

Live Results

Münchenben 33 ország 198 versenyzőjével – köztük négy junior, a különböző versenyszámokban 425 indulással megkezdődött a parasportlövők idei második világkupája.

Münchenben befejeződött a parasportlövők világkupája. Az utolsó versenynapon a puskások 10 méteren a pisztolyosok 50 méteren küzdöttek az érmekért és a helyezésekért.

Rescsik Csaba a legnépesebb mezőnyben indult az R3 10m mix légpuska fekvő SH1 versenyszámban. Megközelítette legjobbját, de ebben a számban nagyon erős is kiegyenlített a mezőny, nehéz az élmezőnybe kerülni. Hasonlóan, mint az R6 50 méteres számban, a nők és a férfiak egyaránt lövik ezt a számot. A nyolc fős döntőben a hölgyek és a férfiak négy-négy fővel képviselték magukat. Két hölgy, a szlovák VADOVICOVA Veronika és a német HILTROP Natascha előtt győzött szlovákok kiválósága MALENOVSKY Radoslav.

RESCSIK Csaba HUN   23. 628,5

Dávid Kriszta és Gurisatti Gyula a P4 50m mix pisztoly SH1 számban küzdött előbb a döntőbe kerülésért, majd a döntőben. A nők és a férfiak egyaránt lövik ezt a számot is. Kriszta egyedüli nőként biztosan került döntőbe, ez Gyulának sem okozott gondot.

A döntő Gyulának nem sikerült. Kriszta szépen menetelt a döntőben, de három férfi egyértelműen jobb volt nála, így a negyedik helyen végzett.

8. GURISATTI Gyula HUN 98,2 7. 521; 5x

A magyar csapat összességében egy arany /Dávid Kriszta - P2 10m női légpisztoly SH1/ és egy bronz /Gurisatti Gyula - P5 10m mix standard légpisztoly SH1/ érmet szerzett. Versenyzőink öt alkalommal kerültek döntőbe.

A negyedik versenynapon Gurisatti Gyulával a P5 10m mix standard légpisztoly SH1 pisztolyszámában, míg Keresztes Krisztiánnal a PT2 mix trap álló SG-L versenyszám befejező versenynapján voltunk érdekeltek.

Gyula egyenletes teljesítményt nyújtva és a második jobb sorozatának köszönhetően végül dobogós helyre érkezett. A versenyt a világklasszis ukrán DENYSIUK nyerte.

2021.07.18

P5 10m mix standard légpisztoly SH1

9 ország; 20 induló

1. DENYSIUK Oleksii UKR 363; 4x
2. SINGH Deepender IND 351; 5x
3. GURISATTI Gyula HUN 350; 1x

Krisztián a második versenynapon is lőtt az alapverseny során egy 24-es rottét és ezzel bekerült a hatos döntőbe. A döntőben a többiek rutinja érvényesült, Krisztián a 6. helyen végzett.

6. KERESZTES Krisztian HUN 15 6. 108

A harmadik versenynapon valamennyi versenyzőnk lőállásba állt, ült.

Dávid Kriszta szállította a nagy eredményt a hölgyek P2 10m női légpisztoly SH1 versenyszámában. Az alapversenyen 30 lövése után már vezetett és a legjobb eredménnyel került a nyolcas döntőbe. A döntőben 10 lövés után került az élre, majd növelte előnyét, annál is inkább, hogy ha a végén hibázna, akkor is tartson ki legalább 1 tizednyire az előny.

2021.07.17

P2 10m női légpisztoly SH1

9 ország; 12 induló

1. DÁVID Krisztina HUN 230,0 1. 572; 13x
2. EDON Gaelle FRA 229,9 6. 547; 5x
3. KANWAR Nisha IND 206,3 7. 546; 5x

A férfi pisztolyosoknál Gurisatti Gyulával voltunk érdekeltek. Az alapverseny során Gyula két gyenge sorozatot lőtt, nem volt esélye nyolc közé kerülni. A versenyt a világklasszis ukrán DENYSIUK nyerte.

GURISATTI Gyula HUN 17. 549; 8x

Rescsik Csabának sorozatban a harmadik versenynapja volt. Az R7 50m férfi puska 3 testhelyzet SH1 számban kitűnően helyt állt, három körrel megjavítva eddigi legjobbját – ami új alapversenyi junior világcsúcs –, a kilencedik helyen végzett.

R7 50m férfi puska 3 testhelyzet SH1

9 ország; 17 induló

1. JU Sungchul KOR 455,4 3. 1152; 56x
2. MALENOVSKY Radoslav SVK 454,9 6. 1137; 40x
3. ALARYANI Abdulla Sultan UAE 445,1 1. 1156; 61x
RESCSIK Csaba HUN 9. 1132*; 34x * alapversenyi junior világcsúcs

A frissen klasszifikálódott Keresztes Krisztián, a PT2 mix Trap álló SG-L kétnapos versenyszámában megkezdte a versenyt. Két kitűnő rotte /23 és 24 korong/ között lőtt egy gyengébbet. A középmezőnyben helyezkedik el.

A második versenynapon Rescsik Csabával voltunk érintettek a R6 50m mix puska fekvő SH1 versenyszámban. A többi magyar versenyzőnek hivatalos edzése volt.

Csabának most nem sikerült úgy a verseny, ahogy megszoktuk tőle. Sorozatai rendre gyengébbek voltak, mint a többieké. A szám érdekessége, hogy a nők és a férfiak egyaránt lövik ezt a számot. A nyolc fős döntőben a férfiak még, ha nehezen is, de négy fővel képviselték magukat, de a verseny végkimenetelébe már nem tudtak beleszólni. Két hölgy magasodott a mezőny fölé. A szlovák VADOVICOVA Veronika győzött a német HILTROP Natascha előtt.