Péni István ezüstérmes - ISSF World Cup Rifle/Pistol Bhopal

Megszületett a második magyar érem az indiai Bhopalban zajló sportlövő világkupaversenyen, miután az 50 méter három testhelyzetű puska versenyszámban Péni István ezüstérmes lett. Kissné Oroszi Edit tanítványa az alapversenyben 589 kört (térdelő: 195, álló: 198, fekvő: 196) teljesített, amivel a harmadik helyen kvalifikálta magát a nyolcas döntőbe. A fináléban 408.2 körös eredménnyel a második helyen zárt, és a kínai Tu Lin-suval lőhetett az aranyéremért, aki a döntőben 410.7 körrel az első helyen végzett. Az aranymeccsen Péni István 2-0-ra vezetett, de a kínai fordított, sőt 12-6-ra elhúzott. A folytatásban 12-10-re felzárkózott a magyar versenyző, de Tu Lin-su végül 16-10-re győzött. Péni István pedig a második ezüstérmét szerezte ezen a viadalon, hiszen korábban a 10 méter légpuska vegyes csapat számban Dénes Eszterrel végzett a második helyen.

Péni István: “Nagyon örülök a két ezüstéremnek és a döntőnek. 10 méteren Eszterrel nagyon erős alapversenyt lőttünk. A döntőben sajnos a kínai csapat sokkal jobb volt nálunk, így hiába voltunk a legjobbak a kvalifikációban, az arany mégis messze volt. 10 méteren az egyéni versenyemmel nem voltam százszázalékig elégedett, keresem, hogy hol tudok hozzátenni. Az 50 méteres szereplésem viszont nagyon jól sikerült. Az alapversennyel és a döntővel is elégedett vagyok. Stabilak voltak a testhelyzetek, jól állt a kezem, meg tudtam küzdeni a széllel is. Szívesen járok Indiába, hiszen itt a sportlövészet az egyik legnépszerűbb sportág, kedvesek az emberek, sokan kilátogatnak a lőtérre, és a szervezők is mindent megtesznek, hogy jó körülményeket biztosítsanak. Összességében ez volt a nyolcadik érmem, amleyet indiai világkupaversenyen szereztem!”

2023.03.25.

50m Rifle 3 Positions Men

Az aranymeccsen Péni István a kínai DU Linshu ellen lőhetett, ahol ellenfele 16-10-re győzött, így a nagyszerű ezüstérmet nyerte meg Péni István!