BAJOS Gitta            Kneeling 87, 88 = 175
                                 Prone     96, 97 = 193
                                 Standing 47       = 47 = 415 DNF

29 JAN 2024

Megszületett a magyar küldöttség első érme a sportlövők kairói világkupaversenyén, miután a nők 25 méter pisztoly versenyszámában Major Veronika harmadik lett 33 találattal. A győzelmet a világbajnok német Doreen Vennekamp szerezte meg 39 találattal, a második helyen az olimpiai bajnok görög Anna Korakaki végzett 37 találattal.

Győrik Csaba tanítványa az alapversenyben 583 kört lőtt, és hatodikként jutott a nyolcas döntőbe. A 286 körös pontlövészete után szenzációsan teljesített a gyors részben, hiszen a maximális 300 körből 297 kört lőtt, 99-et, 98-at és a végén 100-at.

A másik magyar versenyző, az ötkarikás kvótás Fábián Sára Ráhel 577 körrel 21. lett.

Major Veronika: A vasárnapi ponteredményem ellenére magabiztosan keltem, és tudtam, hogy képes vagyok arra, hogy a döntőbe kerüljek. A gyors rész fantasztikusan sikerült, 297 kört értem el, és összességében 583 körrel jutottam tovább. A döntő is izgalmasan alakult, sorozatról sorozatra léptem előre. Az utolsó öt lövésemből mindegyik találat volt, erre külön büszke vagyok. Nagyon örülök, hogy légpisztollyal is a nyolcban végeztem. A győri Európa-bajnokság előtt különösen fontosnak tartom a döntő gyakorlását, amire itt remek lehetőségem nyílt.

8. Hungary 1 = 629.4
DENES Eszter 104.9, 106.0, 104.3 = 315.2  -  PENI Istvan 103.7, 105.8, 104.7 = 314.2

24. Hungary 2 = 625.8
MESZAROS Eszter 104.9, 103.6, 104.4 = 312.9  -  PEKLER Zalan 105.0, 104.0, 103.9 = 312.9

26 JAN 2024

Már az első versenynapon volt magyar finalista a sportlövők kairói világkupaversenyén, miután Major Veronika a nők 10 méter légpisztoly számában 156 körrel a hatodik helyen végzett. Az első öt lövés után még az élen állt, de aztán visszacsúszott.

Győrik Csaba tanítványa az alapversenyben 578 kört teljesített, és a harmadik helyen jutott a nyolcas döntőbe. Major Veronikának az első és az utolsó két sorozata nagyon jól sikerült, ekkor 98, 99 és 97 kört lőtt. Az alapversenyben az indiai Rhythm Sangwan volt a legjobb 584 körrel. A döntőt és így a versenyszámot a görögök olimpiai bajnoka, Anna Korakaki nyerte meg 241.1 körrel.

A másik magyar induló, az ötkarikás kvótás Fábián Sára Ráhel 571 körrel 20. lett.